Birlikte bayram tebrik kartı hazırlayalım

Güncel, Özlem Kaya
bayram tebrik kartı

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Ramazan Bayramı yaklaşıyorken küçük bir hediye önerisiyle karşınızdayım. Bugün birlikte bayram tebrik kartları hazırlıyoruz. Uzaktaki sevdiklerimizi ya da büyüklerimizi mutlu edecek bayram tebrik kartı çocuklara da keyifli bir aktivite oluyor. O zaman biz Bilge’yle çalışmalara başlıyoruz.

DSCF9033
Çocuğunuzun elini sulu boya yardımıyla istediğiniz renklerle boyayıp hazırladığınız renkli karton üzerine basın.

Son birkaç yıldır yaşanan pandemi süreciyle birlikte geçmişte çok duyduğumuz ‘nerede o eski bayramlar’ lafı artık daha da bir gerçek olmaya başladı. Bu bayram çeşitli nedenlerle büyüklerinizi görmeye gidemiyorsanız ya da minik bir hediye ile gitmek istiyorsanız size bir önerimiz var. Üstelik o minicik elin izini taşıyan, adeta o bayramı zihinlerde dondurup saklayacak bir öneri. Ben bu fikri çok sevdim. Ve Bilge’yle birlikte bayram tebrik kartlarımızı hazırladık. Yaparken de çok eğlendik. Bayram tebrik kartını hazırlarken kısa aralıklarla sürece dahil olması da motivasyonunu bozmadan çalışmasına yardımcı oldu. Çıkan sonuç hem onu hem beni çok mutlu etti.

Malzemeler
  • Sulu boya ve fırça
  • A4 kağıt
  • Renkli karton
  • Stick yapıştırıcı
  • Makas
  • Kotton ip
Bayram tebrik kartı hazırlanışı

İlk olarak A4 kağıdı ve kartonu uygun ölçülerde kesmelisiniz. Bunu önceden hazırlamanızı tavsiye ederim. Renkli kartonları 15-10 cm olarak kestim. A4 kağıtları ise karton ölçütünden daha küçük olarak kesebilirsiniz. Bu aşama bittikten sonra çocuğunuzun elini sulu boya yardımıyla istediğiniz renklerle boyayıp hazırladığınız renkli karton üzerine basın. El baskılı karton kururken ise bu sefer ipi boyayıp hazırladığınız A4 kağıdın içerisine koyun. İyice bastırdığınıza emin olduktan sonra çekin. Bu yaptığınız şekilde kuruduktan sonra artık renkli kartonun üzerine beyaz kağıdı yapıştırabilirsiniz.

Bilge ile şimdiden iyi bayramlar diliyoruz.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/yazarlar/kece-ile-bardak-altligi-yapiyoruz/

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

7 nisan

7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ

Liv Hospital Check-up Uzmanı Dr. Gözde Nizamoğlu Mercan: “Dünya genelinde sağlık farkındalığını arttırmak amacıyla her yıl 7 Nisan Dünya

Devamını oku...
hava temizleme

İç Mekân Havası da Polen Alerjisini Tetikliyor

Bahar tüm güzellikleri ile geldi” diyenlerden misiniz yoksa “Eyvah! Alerji mevsimi başladı” diyenlerden mi? Bazılarımız için bahar, polenlerle boğuşmak

Devamını oku...
koton

23 Nisan Neşesi yine Koton Kids’te!

Koton Kids, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan neşesine bayram özel koleksiyonuyla ortak oluyor. Bu özel

Devamını oku...

Mobil Menü