Life by Fakir serisi hem güçlü temizlik hem doğal içerik sunuyor

Röportajlar
Life by Fakir

Özellikle yenidoğan döneminde erişkin derisine göre daha kuru ve ince olan bebek derisi enfeksiyona ve toksinlere karşı daha duyarlı oluyorlar.  Bu nedenle bebeklerin tenine temas edecek ürünleri seçerken anne ve babaların birçok kriteri bulunuyor. Life by Fakir, ürün gruplarıyla tam da bu noktada ebeveynlerin tercihi olmayı başarıyor. Çünkü Life by Fakir baby serisi ürünleri, bitkisel ve doğal içeriğe sahip olmasının yanında kaka ve mama gibi lekeleri de çıkarabilen güçlü temizlik vadediyor. Life by Fakir Pazarlama Müdürü Zeynep Mercan’dan markayı ve ürünleri dinlediğimiz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Markanızdan ve ürün gruplarınızdan kısaca bahseder misiniz?

Life By Fakir Pazarlama Muduru Zeynep Mercan 768x1024
Life by Fakir Pazarlama Müdürü Zeynep Mercan

Life by Fakir serisi, Fakir Hausgeräte’nin de bünyesinde bulunduğu Saruhan Holding’e bağlı Saruhan Kimya’nın tamamen ekolojik ve vegan ürünlerden oluşan markası. İki yılı aşkın bir Ar-Ge çalışması sonucunda 2020 yılı Kasım ayında raflardaki yerini aldı. Doğa ve insan dostu ürünlerimizle performans odaklı tüketici beklentisini maksimum oranda karşılıyoruz. Ayrıca dünyada bulunan her canlı için kendimizi sorumlu hissediyoruz. Doğayı koruma konusundaki kararlılığımızı, aldığımız Vegan ve Ecomark sertifikalarıyla da belgeliyoruz. Life by Fakir ürün ailesinde; %100 bitkisel bazlı sıvı-toz çamaşır deterjanı, konsantre yumuşatıcı ve ekolojik bulaşık makinesi tableti bulunmaktadır. Baby seri ürünlerimiz bebekler ve hassas cildi olanlar için özel olarak geliştirildi.

Life by Fakir ürünleri tüketiciye ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?

Bir defa ürünlerimiz bitkisel kaynaklı aktif madde içermektedir. Ve içeriğinde GDO, SLS, klor, paraben, boya gibi kimyasallar bulunmuyor. Ürünlerimizin bebekler, çocuklar ve hassas cilde sahip bireyler için uygundur. Tahrişe veya irritasyona neden olmadığı dermatolojik testlerle kanıtlanmıştır. Konsantre ürünlerimizin üretiminde, konsantre olmayan ürünlere göre ortalama yüzde 75 daha az su kullanılıyoruz. Bu da toplam üretime baktığınızda tonlarca su tasarrufu demek oluyor. Ürünlerimizi tercih edenler, çağımızın sorunu kuraklığın önlenmesine de dolaylı olarak katkı sağlıyorlar. Ayrıca ürünlerimizde hayvansal içerikler bulunmamasının yanı sıra hiçbir ürünümüz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Kullandığımız ambalajlar da doğada çözünür ve geri dönüştürülebilir özelliğe sahip. 

“Doğayı koruma konusundaki kararlılığını, aldığı Vegan ve Ecomark sertifikalarıyla da belgeleyen Life by Fakir ürün ailesinde; %100 bitkisel bazlı sıvı-toz çamaşır deterjanı, konsantre yumuşatıcı ve ekolojik bulaşık makinesi tableti bulunmaktadır.”

Ekolojik ve vegan temizlik ürünleri üretme fikri nasıl gelişti? Tüketicinin talebi nasıl?

Tüketici trendlerini analiz ettiğimizde 10 yıl öncesine kadar daha etkili ve performans odaklı ürünlere eğilim söz konuydu. Ancak son yıllarda doğanın sürdürülebilirliğine katkı sağlayan ürünlere eğilimin arttığını gözlemliyoruz. Pandeminin de etkisiyle bu eğilimin hızlanarak daha geniş kitlelere ulaştığını gördük. Ve özellikle Z kuşağının bu konuda daha da duyarlı olacağını söyleyebilirim.  Biz de sürdürülebilir bir doğal yaşama ve insan sağlığına önem veriyoruz. Doğal kaynakların giderek azalması ve küresel ısınma gibi önemli konularda farkındalığın arttı. Ve çevreye saygılı, geri dönüştürülebilir ürünlere eğilimin arttığını gözlemlememiz sonucunda, insanların beklentilerini doğru okuyarak bu pazara yöneldik.

Giderek artan bir tüketici ilgisi ile karşı karşıyayız. Bu da bizi hem sevindiriyor hem de gururlandırıyor. Uyguladığımız doğru stratejilerle tüketicilerimize ulaşıyoruz ve gerek sosyal medya gerek online-geleneksel satış kanallarında onların sesine kulak veriyoruz. Bizi tercih edenlere dokunan, onlarla bağ kuran bir marka olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  

Baby grubunuz var. Markanızın Baby grubunu diğer ürünlerinizden farklı kılan özellikler nedir?
LBF Baby Seri2 1024x555
Life by Fakir Baby serisi ürünleri, bitkisel ve doğal içeriğini korurken leke çıkartma konusunda üstünlüğüyle öne çıkıyor.

Evet, bu seride bitkisel bazlı çamaşır deterjanı, konsantre yumuşatıcı ve doğal granül sabunumuz bulunuyor. Vegan ve ekolojik bebek ürünleri genelde mama, kaka gibi lekeleri çıkarma konusunda gerekli performansı gösteremiyorlar. Bu seri, bitkisel ve doğal içeriğini korurken leke çıkartma konusunda üstünlüğüyle öne çıkıyor. Yani hem güçlü temizlik hem de bebeklerinin hassas ciltlerini korumak isteyen annelerin ilk tercihi olmaya gayret ediyoruz. Bebek ürünleri konusu hassas ve özel olduğu için sürekli gelişim amaçlı Ar-Ge ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

https://www.saruhankimya.com.tr/tr/markalarimiz/life-by-fakir/

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/bebek/yenidoganlarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

1 Yorum Life by Fakir serisi hem güçlü temizlik hem doğal içerik sunuyor

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

ıhlamur

Ihlamur tüketiminde dikkat edilmesi gerekenler

Geleneksel olarak soğuk algınlığı, öksürük, farenjit gibi rahatsızlıklara ait belirtilerin giderilmesinde destek olarak kullanılan ıhlamur, yapısında bulunan maddeler sayesinde

Devamını oku...
3 1 303x178

Anında Bitiyo, BİM ile Türkiye’nin Dört Bir Yanında

Türkiye’nin ilk doğal ve sağlıklı kuru kavrum kaplama leblebi ve fıstık markası Anında Bitiyo, satış ağına Türkiye’nin önde gelen

Devamını oku...
maytap

Pasta üzerinde tehlike: Maytap 

Çocuğunuzun doğum günü hazırlıklarına günler hatta aylar öncesinden başlayıp organizasyonun kusursuz olması konusunda tam da her şeyi yaptığınızı düşündüğünüz

Devamını oku...

Mobil Menü