Prof. Dr. Yankı Yazgan’dan çevrimiçi seminer

Güncel
Yazgan

Hisar Okulları’nın Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öncülüğünde; okul velilerinin yanı sıra, tüm Türkiye genelindeki ailelere açık düzenlediği çevrimiçi veli seminerleri devam ediyor.  Hisar Okulları Instagram hesabından canlı olarak gerçekleşecek seminerde bu ayın konuğu Prof. Dr. Yankı Yazgan.  Yazgan’ın okul, aile ve öğrenci üçgeninde güven ilişkisi ve etkili iletişim kurma biçimlerine değineceği ve değerli paylaşımlarda bulunacağı  “Neler Oluyor Bize? Değişen Koşullarda Veli Olmak” semineri 01 Kasım 2021  Pazartesi akşamı saat 20.00’da gerçekleşecek. Seminer öncesi sorularını paylaşmak isteyen aileler info@hisarschool.k12.tr  adresine yazabilirler. 

Prof. Dr. Yankı Yazgan hakkında:

Uzmanlık alanları çocuk/genç ve yetişkin psikiyatrisi olan Dr Yankı Yazgan (1959), Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Profesör, Yale Child Study Center’da öğretim görevlisi olarak eğitim ve araştırma çalışmalarını sürdürmüştür. Bornova Anadolu Lisesi’nde orta öğretimini, Ankara Fen Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan Yazgan; Ege Tıp Fakültesi’nde Tıp eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri dalında uzmanlığını aldı. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üst uzmanlığını çocuk ve ergen psikiyatrisi alanında tamamlayan Yazgan’ın klinik uygulamalarda ve bilimsel araştırmalarında odak alanlarını nörogelişimsel bozuklukların tanılanması ve multimodal tedavilerinin uygulamaları oluşturmaktadır. Yazgan’ın beyin bilimleri ve psikiyatri alanındaki bilgilerin herkes tarafından anlaşılmasını ve kullanılmasını amaçlayan ‘popüler bilim’ temelli yazıları ve kitaplarının yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası  hakemli bilimsel dergi makalesi ve kitap bölümü ortak yazarlığı mevcuttur.

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

anne baba olmadan önce

Anne baba olmadan önce bu testleri yaptırın

Son yıllarda genetik alanındaki hızlı gelişmeler sayesinde, daha önce tanı konulamayan birçok hastalığa günümüzde kesin tanı konulabildiğini biliyor muydunuz?

Devamını oku...
böbrek reflüsü

Çocuklarda böbrek reflüsü nasıl anlaşılır?

Ebeveynlerin idrar yolu enfeksiyonu ile ilgili bilmedikleri tehlikeli bir gerçek vardır. O da, bu hastalığın böbrek reflüsü ile ilişkili

Devamını oku...
1638181455 Ocuklarda Beslenme D  Zeni 303x178

Sabri Ülker Vakfı’ndan okul çağındaki çocuklar için beslenme önerileri

Okullarda yüz yüze eğitimin devam ettiği şu günlerde çocuklarda özellikle mevsim geçişine bağlı grip ve soğuk algınlığının sıklığı artabilir.

Devamını oku...

Mobil Menü