Incia ürünleriyle ‘gerçek’ doğallık sunuyor

Güncel, Röportajlar
Incia

Kendisi ve çocuğu için doğal içerikli ürünler tercih eden tüketicilerine gün boyu iç rahatlığı ile kullanabilecekleri roll-on’dan kaş kirpik serumuna, bebek çamaşır sabunundan, bebek şampuanına kadar ihtiyaç duydukları pek çok bakım ve temizlik ürünüyle hitap eden Incia, ayrıca insanlara, hayvanlara ve doğaya saygılı üretim anlayışıyla dikkat çekiyor. Yüzde yüz doğal yapıya sahip marka bu konuda oldukça iddialı. Incia Pazarlama Müdürü Doğa Desen Yılmaz, ebeveynlerin mutlaka bilinçli bir etiket içerik okuru olması gerektiğine vurgu yaparak, “Pek çok markada gördüğümüz doğal kökenli/kaynaklı söylemi aslında gerçek doğallığı yansıtmıyor” diyor. Yılmaz ile hem Incia’yı hem de doğal ürün kavramını konuştuk.

Doğaya saygısıyla takdir kazanan Incia, yüzde yüz doğal ürünlere olan ihtiyaçtan doğan bir firma. Sosyal sorumluluk misyonu da bulunan marka hayvanlar üzerinde test yapmıyor. Yeşil üretim süreci sayesinde doğayı kirletmiyor. Ve doğal içeriğiyle kullanıcısının cildini kimyasallara maruz bırakmıyor. Incia Pazarlama Müdürü Doğa Desen Yılmaz, “Doğanın iyileştirici gücünü ve saflığını, yüksek teknolojili Ar-Ge çalışmalarımız ile birleştiriyoruz. Tabi ki doğal ürün kullanımı sadece üretim sürecinde değil, kullanım sonrasında oluşabilecek zararların da önüne geçmek için çok kıymetli. Biliyorsunuz kimyasal içerikli atık suların denizlere karışması ve plastik atıklar nedeniyle bugünlerde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Marka olarak, bu çevre kirliliğinde hiçbir payımız olmamasını önemsiyoruz. Tüketicilerimizin gün boyu iç rahatlığı ile kullanabilecekleri roll-on’dan kaş kirpik serumuna, bebek çamaşır sabunundan, bebek şampuanına kadar ihtiyaç duydukları pek çok bakım ve temizlik ürününü tamamen doğal olarak üretip beğenisine sunuyoruz” diyor. Özellikle anne ve bebek ürün gruplarında portföyü çok geniş olan Incia annelerin ihtiyaç duyabileceği birçok ürünü tek çatı altında sunuyor. Bu kapsamda şampuandan doğal bebek yağına, göğüs çatlak kreminden pişik önleyici kreme, bebek çamaşır sabunundan bulaşık sabununa bir annenin tüm kozmetik, bakım ihtiyaçlarına çözüm yaratıyor. Bunun yanı sıra markanın doğal roll-on grubu da çok beğeniliyor.

INCIA Pazarlama Muduru Doga Desen Yilmaz 1 1024x838
Incia Pazarlama Müdürü Doğa Desen Yılmaz

Deodorant ve gözenekleri tıkayan roll-on kullanımına karşı Incia, bilinçli ürün tercihi yapan tüketicinin ilk tercihlerinden biri olmayı başarıyor. Sektörde eczane markası olarak konumlanan Incia’nın hedeflerinden biri annelerin ilk tercihi olmak. Bu amaçla da şu an tüm Türkiye’de 200 bine yakın yeni doğum yapan anneye hastane numune dağıtım çalışmaları yapılıyor.

‘Doğal kökenli’ ve ‘yüzde yüz doğal’ söylemleri arasında çok ciddi farklar var

Incia’nın doğallık vurgusu gerçekten çok dikkat çekici. Çünkü doğal içerikli ürünlere ulaşmak yaşadığımız bu dönemde hem çok kolay hem de çok zor. Öncelikle markaların kelime oyunlarıyla oluşturdukları doğallık algısını yıkmak gerekiyor. Ardından yine aynı algıyla sunulan yüzlerce çeşit ürün içerisinden doğru olanı tercih etmemiz gerekiyor. Ya da üretimiyle ilgili hiçbir bilgimiz olmasa da butik bir algısı olan ürünlere yönelimler olabiliyor. Incia da bu noktada ebeveynlere yardımcı olan bir anlayışa sahip.

“Ebeveynler bilinçli bir etiket içerik okuru olmalı”

Çocuklar için ürün seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. Yılmaz: “Her anne baba, mutlaka bilinçli bir etiket içerik okuru olmalı. Önünde SLS/SLES yok yazan bir ürünün arka etiketinde onun yerine daha zararlı kimyasallar var olabilir. Organik yazan ürünlerde dahi pek çok sentetik bileşen görüyoruz. Bugün paraben ve SLS’den daha az bilinen PEG, EDTA, fenoksietanol gibi sentetik içerikler pek çok çocuk kozmetiğinin arka etiketinde maalesef yer alıyor. Ayrıca fitalat içeren plastik ambalajlar da tehlike oluşturabiliyor. Bu içeriklerin varlığı ve zararları konusunda tüketiciyi bilinçlendirmek için farklı çalışmalar yapıyoruz.”

INCIA BebekGunesKremi Dekupe 1 1024x1024

Mineral filtre ve doğal aktiflerin gücüyle güneşin zararlı etkilerine karşı 100 doğal koruma

Incia geniş bir skalada tüketicisine birçok ürün sunuyor. Bu ürün gruplarının başında ise yaz aylarının demirbaşı güneş bakım ürünleri geliyor. Sıcak yaz günlerinde bebek ve çocukları güneşin zararlı etkilerinden korurken onları farklı kimyasallara maruz bırakmak istemeyen ailelerin ilk tercihlerinden biri Incia oluyor. Markanın bu ürün grubunda en önemli avantajı, cilt içine nüfuz etmeyen Ecocert onaylı yüzde 100 doğal non-nano mineral filtre kullanması. Böylece güneş kremi deri altına nüfuz etmiyor, güneş ışınlarını yansıtarak koruma sağlıyor. Ayrıca içerisindeki özel aktifler sayesinde cilde uzun süre nem veriyor. Bu ürün içerisinde Shea Yağı, Aynı Sefa Yağı, Tamanu Yağı, Hindistan Cevizi Yağı gibi kıymetli doğal yağlar bulunuyor.

Hamilelik döneminde de doğal güneş kremi kullanılması çok önemli olduğundan bu ihtiyaca uygun ürün grupları da markanın bünyesinde mevcut. Ürün kullanımından sonra ciltte hafif bir beyazlık oluyor. Bu ECOCERT, COSMOS sertifikalı inorganik mineral filtreden kaynaklanıyor. Güneş kremi, mineral filtre ve doğal aktifler sayesinde güneşin zararlı etkilerine karşı cilde zarar vermeden yüzde 100 doğal koruma sağlıyor.

INCIA Dogal Vucut Koruyucu Losyon 825x1024
İçerdiği bitkisel gliserin, sorbitol ve skualan ile cildin beslenmesine, yoğun bir şekilde nemlenmesine ve yumuşamasına yardımcı oluyor.

2’nci aydan itibaren kullanılabilen Doğal Koruyucu Vücut Losyonu çevresel olumsuzluklara karşı koruma sağlıyor

Yaz aylarının diğer en önemli sorunlarından biri özellikle tatil bölgelerinde böcek, sinek gibi haşerelerin varlığı oluyor. Hem bebeklerin hassas cildine uygun hem de koruma sağlayan bir ürün arayışı içerisindeyseniz Incia Doğal Koruyucu Vücut Losyonu size alternatif oluyor.

İçeriğinde yer alan doğal mikrokapsüle limon okaliptüsü sayesinde sentetik bileşen barındırmadan çevresel olumsuzluklara karşı bebek, çocuk ve yetişkinlerde koruma sağlıyor. Bu ürün yaz boyu hem açık havada hem de gece uyku sırasında rahatlık sağlarken aynı zamanda cildinize bakım da yapıyor. İçerdiği bitkisel gliserin, sorbitol ve skualan ile cildin beslenmesine, yoğun bir şekilde nemlenmesine ve yumuşamasına yardımcı oluyor. Hızlı bir şekilde emilen ürün ciltte yağlı bir his bırakmadığı için de uygulama sonrasında da rahatsızlık vermiyor.

www.incia.com

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

ıhlamur

Ihlamur tüketiminde dikkat edilmesi gerekenler

Geleneksel olarak soğuk algınlığı, öksürük, farenjit gibi rahatsızlıklara ait belirtilerin giderilmesinde destek olarak kullanılan ıhlamur, yapısında bulunan maddeler sayesinde

Devamını oku...
3 1 303x178

Anında Bitiyo, BİM ile Türkiye’nin Dört Bir Yanında

Türkiye’nin ilk doğal ve sağlıklı kuru kavrum kaplama leblebi ve fıstık markası Anında Bitiyo, satış ağına Türkiye’nin önde gelen

Devamını oku...
maytap

Pasta üzerinde tehlike: Maytap 

Çocuğunuzun doğum günü hazırlıklarına günler hatta aylar öncesinden başlayıp organizasyonun kusursuz olması konusunda tam da her şeyi yaptığınızı düşündüğünüz

Devamını oku...

Mobil Menü