Faber-Castell geleceğe değer yaratıyor

Güncel
Faber-Castell

Faber-Castell, tüm dünyada kurşun kalem ve boya kalemlerinin hammadde lata ihtiyacını endüstriyel ormanlarından karşılıyor.

260 yıllık köklü geçmişinde temel değerlerinden birini sürdürülebilirlik olarak belirleyen Faber-Castell, global çapta yürüttüğü sürdürülebilirlik faaliyetleriyle dünyanın geleceğine değer katmaya devam ediyor.

Çevreye karşı duyarlılığı ve yenilikçi bakış açısını, yüksek kaliteli ürünleriyle sunan ve tüm dünyada uluslararası pazardaki lider konumunu sürdüren şirket; ekonomik, çevresel ve toplumsal konularda yaptığı çalışmalarla ‘daha iyi bir dünya’ için faaliyetlerine ve çalışmalarına ara vermiyor.

‘En yeşil’ hammadde ile üretim

Çevre dostu endüstriyel üretim yöntemleriyle alanında öncü olan Faber-Castell, sattığı tüm kurşun kalem ve boya kalemleri için hammadde lata ihtiyacını endüstriyel ormanlardan elde ediyor. Faber-Castell’in Brezilya’da kurduğu ormanda her yıl yaklaşık 300 bin yeni ağaç 10 bin hektarlık (100 km²) bir alana ekiliyor ve yetiştiriliyor. Yetiştirilen bu ormanlar Faber-Castell Brezilya’ya yalnızca hammadde üretimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda 660 endemik hayvan ve bitki türüne ev sahipliği de yapıyor.

Endüstriyel ormanlar sayesinde şirket, hem kalemlerinin hammaddesini ‘en yeşil şekilde’ sağlıyor hem de kendi ormanlarını sürdürülebilir bir şekilde yönetiyor. Faber-Castell, globalde olduğu gibi, Türkiye’de de sorumlu ormancılığın simgesi olarak kabul edilen FSC®, (Forest Stewardship Council) belgesine sahip.  

Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir ürünler

Faber-Castell ürünlerinin üretiminden sunum ve kullanımına kadar her süreçte de yine sürdürülebilirlik yaklaşımı odağıyla hareket ediyor. 

Faber-Castell ürünlerini uluslararası standartta kalite kontrol sistemleriyle üretiyor ve aynı zamanda plastik kullanımını azaltmaya ya da bunları geri dönüştürülmüş malzemelerle değiştirmek için çalışıyor.

Yeni uygulamalarla karbon ayak izini azaltmayı sürdürüyor

Kurumsal karbon ayak izini sürekli olarak azaltmayı da kendisine temel hedef olarak belirleyen Faber-Castell, Ocak 2020’den bu yana Peru, Brezilya, Avusturya ve Almanya’daki fabrikalarında %100 yeşil elektrik kullanıyor. Şirket, karbon nötr enerji kaynaklarının oranını daha artırmak için ise Güneydoğu Asya sahalarında güneş enerjisi projeleri uyguluyor.

Ekonomik ve Toplumsal Alanlarda da Sürdürülebilirlik

Faber-Castell dünya çapındaki yaklaşık 8.000 çalışanı ve sağladığı istikrarlı istihdamla ekonomiye de ciddi katkı sağlıyor. Şirket aynı zamanda Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) çalışma şartlarını ve çalışma koşullarına bağlı kalırken, çocuk hakları, güvenliği, fırsat eşitliği ve eğitim konularına da sahip çıkıyor.

Faber-Castell, bu anlayışını Türkiye’ye 2012’den bu yana sürdürdüğü “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerleriyle hayata geçiriyor. Pandemi sürecinde dijital ortama taşıdığı etkinlikleriyle, şimdiye kadar 9 binden fazla öğretmene ulaşarak eğitime katkı sağlamayı başaran Faber-Castell; aynı zamanda her çocuğun eşit şartlarda eğitim alması için 2020 yılından bu yana da UNICEF Türkiye’ye destekte bulunuyor.

Faber-Castell’in tüm sürdürülebilirlik çalışmalarını öğrenmek için lütfen tıklayın

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bebek Gogus Hastalik 3 303x178

Bebeğimin göğsünden hırıltılar geliyor

Yeni bebek sahibi olan anne-babalar doğal olarak bu ilk tecrübelerinde daha pimpirikli olabiliyor. Çevrelerinde bazen abartılı bulunsa bile fazlaca

Devamını oku...
Anne Sutu 5 303x178

Taklidi mümkün değil : Anne sütü

Doğumla birlikte bir mucize dünyaya gelirken diğer bir mucize annenin bedeninde hayat bulmaya başlıyor. Bebeğin gelişimi için çok şey

Devamını oku...
rahim içi yapışıklık

Rahim içi yapışıklık gebelik şansını düşürüyor

Halk arasında rahim içi yapışıklık olarak bilinen Asherman Sendromu, tüp bebek tedavisi de dahil olmak üzere kadınlarda gebelik şansının

Devamını oku...

Mobil Menü