Eski Tadında, katkısız, doğal ve lezzetli

Gülçin Acar, Güncel
Tadında

Eski Tadında, “Organik yetmez diyenlere artizan lezzetler” mottosuyla kimyasal, koruyucu, raf ömrü uzatıcı, aroma verici ve benzeri hiçbir katkı maddesi içermeyen ürünlerden oluşan portföyüyle hizmet sunuyor. Üretimi gerçekleştirilen ürünler hazırlandıktan sonra aynı günün gecesinden dağıtım merkezine getiriliyor. Ve sabah dağıtıma başlanıyor. Katkı maddesiz ve tazeliğiyle ön plana çıkan ürünlerin hızlı bir şekilde ulaştırılması da markanın en büyük artılarından biri. Yerli bakliyatlardan, organik sebze ve meyveye, çiğ sütten peynire, taş değirmende öğütülmüş unlara kadar birçok ürün sunan Eski Tadında bünyesinde ek gıdaya yeni geçen bebeklere uygun birçok alternatif de barındırıyor.

Oya Arı Sezgin, Okan Arı ve Ozan Eke tarafından 2011 yılından kurulan Eski Tadında, Balıkesir’in dağ köylerinden birinde ortakların ata topraklarını ekip biçmeye başlamasıyla hayata geçiyor. İlk önce kendileri için üretim yapan bu ekip yarattıkları değeri fark edip tecrübe ve ürünlerini kendileri gibi temiz gıdaya ulaşmayı dert edinen insanlarla paylaşma kararı alıyor. Ve tüm süreçleri titizlikle hazırlanan ürünleri tüketiciyle buluşturmaya başlıyorlar. Eski Tadında da insanı tatmin eden bir ürün çeşitliliği var. Bu bağlamda portföyünde yerli bakliyatlardan, organik sebze ve meyveye, çiğ sütten peynire, taş değirmende öğütülmüş unlara kadar birçok ürün bulunuyor. Ayrıca sadece limon su ve şeker ile hazırlanan limonata da keyifli bir alternatif yaratıyor. Az şekerli fındık ezmesi de tüketicisinden tam not alıyor. Son dönemde nitrat/nitrit, koruyucu vb. içermeyen doğal fermente sucuk, et kavurma, kahvaltılık acuka gibi ürünler de markanın ürün portföyüne girdi.

Eski Tadinda 2 1024x682

Bebek ve çocuklara uygun ürünler

Eğer çocuğunuzun ne yediği konusunda hassasiyet sahibiyseniz Eski Tadında tam olarak istediğinizi alabileceğiniz bir marka. Çünkü sitede bulunan hiçbir üründe katkı maddesi yok ya da kimyasal işlem geçirmiyor. Örneğin ek gıda sürecinin belirli bir noktaya gelmesiyle hayatımıza giren tuzsuz bebek peyniri de bu ürünlerden biri. Bu ürünün 10 gün kadar bir son tüketim tarihi var. Ve Eski Tadında kısa tedarik zinciri dediği yöntemle çok hızlı bir şekilde ürünü tüketiciye gönderebiliyor. Markanın Kurucu Ortak’ı Okan Arı süreci şu sözlerle anlatıyor: “Üreticimizden ürünler hazır olduğu günün gecesi dağıtım merkezimize getiriyoruz. Ve sabahında dağıtıma başlıyoruz. Müşterimize ürünler ulaştığında üretimden itibaren 1-4 gün geçmiş oluyor. Ve katkı maddesi ve tuz içermeyen bir peyniri en iyi şekilde tüketebilir durumda oluyorlar. Bu süreçlerimiz organik sebze ve meyvemizde de geçerli, acukamızda da. “Kısa tedarik zinciri” yapımızı, bu tip ürünlerin tüketici ile buluşabilmesi için anahtar nokta olarak görüyoruz. Hasattan ya da üretimden itibaren tüketiciye ulaşan en kısa yolu oluşturmak işimizin önemli bir parçası.”

Eski Tadinda Paketler 1024x683
Lezzetiyle fark yaratıyor

Eski Tadında müşterilerinin markaya yaptığı geri dönüşlerde ürünlere yapılan lezzet vurgusu oldukça fazla. Marka bu lezzeti aslında doğal yapısıyla sağlıyor. Örneğin endüstriyel üretimde keçiboynuzları önce pekmez olup kalan posasıyla da un yapılıyor. Eski Tadında’da ise bu un işlem görmemiş, pekmez için kullanılmamış, normal keçiboynuzlarından hazırlanıyor. Bu da tüketici memnuniyetine yansıyor. Okan Arı, “Endüstride bir ürünü raf ömrü çok önemlidir, ürünün dayanımını arttırmak süreçler için kritiktir. Artizan üretimde ise öncelik ürünün lezzeti ve kalitesindedir. Bizim önceliğimizle çok uyumlu olduğu için de ürünlerimizi artizan ürünler olarak ifade ediyoruz” diyor.

Kimyasal ve pestisit barındırmayan sebze ve meyveler

Markanın bünyesinde birçok sebze ve meyve çeşidi de yer alıyor. Kimyasal ilaç ve gübre kullanılmadan üretimi gerçekleştirilen bu ürünler de pestisit de yok. Tabii ki bu durum da ürünlerin daha narin ve daha kısa sürede tüketilmesini gerektiriyor. Okan Arı bu konuda Eski Tadında’nın nasıl bir yol izlediğini şu sözlerle anlatıyor: “Hasattan itibaren saatler içerisinde dağıtım merkezimize gelen ürünleri, 24 saati doldurmadan müşterilerimize ulaştırarak, sebze ve meyvede en sağlıklı ürünleri, en lezzetli ve taze hallerinde müşterilerimizle buluşturuyoruz.”

www.eskitadinda.com

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Sebamed Baby

Bebeklerin cildini güneşe karşı da korumak gerek!

Bebek ve çocukların cildi daha narin ve ince olduğu için güneş ışınlarından daha kolay etkilenebiliyor. Klinik ve dermatolojik olarak

Devamını oku...
Maya Karantina'da

Bir çocuğun gözünden pandemi: Maya Karantina’da

O gün de tıpkı diğer günler gibi başlamıştı. Maya ve arkadaşları bir doğum günü partisini, heyecanla, ince ince planlıyor;

Devamını oku...
seçici yemek problemi

Çocuklarda “seçici yeme problemi”

Her öğün saatinde yaşanan gerginlik, tüm odağın çocuğun üzerinde olması ve çocuğu yemeye zorlama tutumu, ebeveynleri içinden çıkılamaz bir

Devamını oku...

Mobil Menü