Çocuğunuz için doğru ve güvenli içerikleri nasıl seçersiniz?

Güncel
316 1

1552396795 Ferdinand Habsburg Da Vinci Learning CEO 300x200Doğru ve güvenli medya içerikleriyle çocukların teknoloji ve bilim alanlarında eğitimine odaklanan Da Vinci Televizyon Kanalı CEO’su Ferdinand Habsburg, ailelerin çocuklara uygun medya içeriklerini nasıl seçebilecekleri ve güvenli internet kullanımlarıyla ilgili tavsiyelerde bulundu.

Dünya’da YouTube kullanım alışkanlıklarının oldukça arttığı günümüzde, ebeveynlerin en büyük endişesi, çocukların dijital güvenliğini sağlayamamak ve kontrolsüz içeriklere ulaşmasının önüne geçememek olduğuna değinen Habsburg, bugün dünyada çocuklar için dijital anlamda çok fazla kaynak olduğunu, ancak bu kaynakların kullanımı, yönetimi ve denetlenmesi gibi önemli hususların hala tatmin edici düzeyde olmadığını belirterek şunları söyledi;

“Bugün, anne babalar için çocuklarının dijital güvenliği en acil çözmeleri gereken konulardan biri olarak baş sırayı alıyor. Yakın tarihte, çocuklarımızı ciddi boyutlarda tehdit eden Momo ve Mavi Balina gibi zararlı içerikler anne babalar arasında büyük paniğe yol açtı. Kontrol edemedikleri dijital bir yapının içinde endişe duyan anne babalar, yeni dünyada daha güvenli olmanın yollarını hep bir ağızdan aramaya başladılar.

Çocuklarınızın cihazlarında derinlemesine tarayıcı kontrolleri yapsanız, yeni güvenlik duvarları ekleseniz ya da çocuklarınıza dijital güvenlik konulu özel eğitimler verseniz de, dijital dünya hayatımızda daha çok yer kapladıkça çocuklarımız faydalı içerikler kadar, zararlı içeriklerle de her zaman karşılaşacaklar.

Bizlerin yapması gereken, bu zararlı içeriklerden korkup kaçmaktan çok, bunların neler olabileceğini çocuklarımıza anlatmak, gördükleri zaman bu içerikleri tanımalarını sağlamak ve kendilerini korumanın yollarını öğretmek olmalı. Örneğin biz eşimle beraber, çocuklarımız için içerik seçimini yaşlarına uygun ve kesin güvenli olduğunu bildiğimiz ortamlardan yapıyoruz. Daha küçük yaştaki çocuklar için ise, internet kullanımına yanlarında bir yetişkinle beraber kontrollü izin vermek en temel tedbirlerin başında gelmeli.

Da Vinci Medya olarak hem televizyon hem mobil cihazlar üzerinden sunduğumuz eğitici içeriklerde, bu talep ve arz boşluğunun sorumluluğunu oldukça hissediyoruz.

Bu bağlamda, çocuklarımızın istedikleri zaman istedikleri yerden, en güvenli şekilde hem eğlence hem eğitimle buluşmaları için Da Vinci Kids Uygulamasını geliştirdik. İzleyicimiz olan milyonlarca anne babadan aldığımız geri bildirimlerle geliştirdiğimiz oyun tabanlı bir mobil eğitim platformu olan Da Vinci Kids, uzman editörler ve pedagoglar tarafından özenle seçilmiş reklamsız binlerce içeriğe, eğlenceli oyunlara, testlere ve çoklu dil seçeneğine sahip. İncelemenizi tavsiye ederim…” dedi.

Günümüzde “teknolojinin doğru kullanımı” ve “eğitimin” en büyük mücadele verdiğimiz alanlardan biri olduğunu belirten Habsburg, “Kendimizi geleceği daha iyi bir şekilde inşa etmek ve tasarlamak için sürekli geliştirmeliyiz. Çocuklarımıza makinelerle ya da yeni teknolojilerle rekabet etmeyi öğretemeyiz ancak değerlerini korumayı, inançlı olmayı, özgür düşünceyi, takım çalışmasını, başkalarını önemsemeyi, müzik ve sanat gibi eşsiz şeylerin önemini öğretebiliriz. Çocuklarımıza öğrettiğimiz şeyler makinelerin bildiklerinden daha farklı ve fazla olursa makineler bize asla yetişemezler.” dedi.

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Top View Pregnancy Test 303x178

Kimyasal gebelik sürecinde yaşadıklarım…

Herkese merhaba 🙂 Aylar evvel başıma gelen kimyasal gebelik sürecimi sizinle paylaşmak istedim. Başına gelmeden önce “kimyasal gebelik” hakkında

Devamını oku...
Uni Baby Saç

Uni Baby Saç ve Vücut Şampuanı yenilendi

Bebeklerin farklı gelişim evrelerinden, bu evrelerde değişen ihtiyaçlarından ve annelerden aldığıilhamla tüm ürün ailesini geliştiren Uni Baby, bebek bakımında

Devamını oku...
sosyal medyada

Çocuklar günün 6 saatini sosyal medyada geçiriyor

Find My Kids uygulamasını kullanan anne babalar, çocuklarının hem konumunu hem de cep telefonunda ne kadar zaman geçirdiğini görebiliyor.

Devamını oku...

Mobil Menü