Büyübitki çocuk atölyeleri başlıyor 

Güncel
büyübitki

Doğa ile yakınlaşmak, yaşam alanlarına enerji katmak ve en güzel dileklerin yeşermesini umut etmek için harekete geçen Büyübitki, çocukları toprağa dokunmaya davet ediyor. Doğanın büyüsünü paylaşmak ve bitkilerin sihri ile insan hayatına değer katmak için yola çıkan üç kadın girişimcinin kurduğu Büyübitki, en değerli tohumlarımız çocuklarımızı filizlendirmek ve onları doğa ile yakınlaştırmak adına, Sakıp Sabancı Müzesi’nde Çocuk Atölyeleri düzenlemeye hazırlanıyor.

Büyübitki iş birliği ile Sakıp Sabancı Müzesi’nde 12 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında Çocuk Atölye’leri düzenlenecek. Bu atölyelerde tohumdan veya fideden yapılan bitki yetiştirme uygulamaları ile çocukları bitki yetiştirmeye teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Doğadan ilham alan tasarımlar

Eğlenirken öğrenmenin yanı sıra, doğa konusundaki bilinci arttırmak ve yaratıcılığı ortaya çıkartmak da ön planda olacak. Bu nedenle Sanat ve Doğa, Mevsim Döngüsü, Bitkilerin 5 Duyusu ve Kuş Yemlikleri atölye programları düzenlenecek. Büyübitki, çocukların bitki yetiştiriciliğinin ve geri dönüşümün doğayla ilişkisini erken yaşta keşfetmesine aracılık ediyor.  

Workshop programlarına belirli dönemlerde modacı ve ressam gibi alanında başarılı sanatçıların da dahil olacak. Çocuklar tüm atölye genelinde tohumdan başlayarak bitkinin filizlenip büyümesine tanıklık edecekler. Ayrıca sürdürülebilirlik geri dönüşüm ve atık değerlendirme konusunda farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır.

Büyü’den keyifli bir serüven 

12 Nisan Salı 15:00-16:00 ve 13 Nisan Çarşamba 11:00-12:00 saatleri arasında planlanan atölye çalışmaları 6-8 yaş aralığındaki çocuklara hitap etmektedir. 15 Nisan Cuma 11:00-12:00 ve 12:30-13:30 arasındaki programlar, ebeveyn eşliğinde 3-5 yaş grubuna göre planlanmıştır. 

Sizler de bu tecrübeye katılmak, hem kendinizi hem de sevdiklerinizi bu keyifli serüvene dahil edebilirsiniz. Ücretli ve sınırlı sayıdaki atölye programı hakkında detaylı bilgiye  Sakıp Sabancı Müzesi’nin web sayfasında yer alan https://www.sakipsabancimuzesi.org/sergiler-ve-etkinlikler/ogrenme/240 linkini ziyaret ederek erişebilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/guncel/mutlu-ve-guclu-cocuk-yetistirmek-icin-7-ipucu/

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

annelikten neler öğrendim

Annelikten neler öğrendim?

Herkese merhaba. Anne olacağımı öğrendiğim ilk günden anneliğimde adım adım beşinci yılıma yaklaşırken tarihe minik bir not düşmek istedim.

Devamını oku...
çevrimiçi reklamlar

Çevrimiçi reklamlar çocukları nasıl etkiliyor?

Şüpheli içeriklerin tanıtımından güvenlik riski oluşturmaya kadar çevrimiçi reklamlar çocuklar için birçok tehlike arz ediyor. Dijital güvenlik şirketi ESET

Devamını oku...
halsiz

SÜREKLİ HALSİZ Mİ UYANIYORSUNUZ?

Son dönemlerde kendinizi yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz? Bu durum iş yaşantınızı, arkadaş ilişkilerinizi kısacası sosyal hayatınızı etkiler boyuta

Devamını oku...

Mobil Menü