Benji Davies’in yeni kitabı “İricik” raflarda

Güncel
İricik

İllüstrator Yazar Benji Davies, yeni kitabı ile yeniden okurlarıyla buluşuyor. Redhouse Kidz tarafından yayımlanan “İricik”, cesaret dolu bir büyüme hikâyesi.

Yalnız Balina, Dedemin Adası gibi çok sevilen kitapların ödüllü yazarı Benji Davies, okurlarına bu kez rengârenk bir büyüme serüveni anlatıyor.

İricik, yaşadığı göldeki bütün iribaşların en küçüğüydü. Büyüyordu, bütün kardeşleri gibi o da yakında bir kurbağa olacaktı. Fakat gölde yaşadığı söylenen, kocaman, obur balık Hombul Hobul’a asla yakalanmamalıydı!

Benji Davies, “En büyük öyküler bazen en küçük başlangıçların devamıdır” diyerek başladığı hikâyesinde, özgüven, korku, cesaret gibi duygular ekseninde bir büyüme, gelişme serüveni anlatıyor. Minik iribaş İricik’in büyümek için attığı kocaman adımlar, kitabın küçük okurları için de oldukça anlamlı. Davies’in göz alıcı resimleriyle görsel bir şölene dönüşen İricik, her yaştan okurun kalbinde yer bulacak kitaplardan biri olmaya aday.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/guncel/tepedeki-goz-cocuk-kitabi-ne-anlatiyor/

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

annelikten neler öğrendim

Annelikten neler öğrendim?

Herkese merhaba. Anne olacağımı öğrendiğim ilk günden anneliğimde adım adım beşinci yılıma yaklaşırken tarihe minik bir not düşmek istedim.

Devamını oku...
çevrimiçi reklamlar

Çevrimiçi reklamlar çocukları nasıl etkiliyor?

Şüpheli içeriklerin tanıtımından güvenlik riski oluşturmaya kadar çevrimiçi reklamlar çocuklar için birçok tehlike arz ediyor. Dijital güvenlik şirketi ESET

Devamını oku...
halsiz

SÜREKLİ HALSİZ Mİ UYANIYORSUNUZ?

Son dönemlerde kendinizi yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz? Bu durum iş yaşantınızı, arkadaş ilişkilerinizi kısacası sosyal hayatınızı etkiler boyuta

Devamını oku...

Mobil Menü