Annelik ünlüleri nasıl değiştirdi?

Güncel
Ekran Resmi

Angelina Jolie’den Jennifer Lopez’e, Julia Roberts’tan Penelope Cruz’a, ünlü annelerin anneliğe dair düşünceleri.  “Annelik hayatını nasıl değiştirdi?” sorusu üzerine dünyanın bütün anneleri saatlerce konuşabilir. İster bir iş kadını, ister bir ev kadını ya da ünlü bir oyuncu olsun; tüm annelerin bu konu hakkında anlatacakları var. İşte Angelina Jolie’den Jennifer Lopez’e, Julia Roberts’tan Penelope Cruz’a, ünlü annelerin anneliğe dair düşünceleri…

N7 265x300NICOLE KIDMAN

Tom Cruise ile evliyken Isabella Jane Kidman Cruise ve Connor Anthony Cruise adlı çocuklarını evlat edindi. 2006’da evlendiği müzisyen Keith Urban’dan Sunday Rose adında bir kızını dünyaya getiren Kidman’ın, 2010’da taşıyıcı anne aracılığıyla kızı Faith Margaret doğdu. “Bizler hayatımız boyunca herkese anne oluyoruz aslında; kardeş, arkadaş, yeğen, çocuk oluyoruz. Sonra kendi ebeveynlerimizin ebeveyni oluyoruz, onlara bakıyoruz. İşte bu nedenle bir çocuk evlat edinmek ya da birinden sizin için taşıyıcı anne olmasını istemek, çocuğunuzu kendinizin doğurması kadar doğal bir şey. Baktığınız çocuk, sizin çocuğunuz. İşte bu, kadınların doğası.”

 

 

 

A6 200x300ANGELINA JOLIE

Jolie, üçü evlatlık, üçü de biyolojik olmak üzere toplam altı çocuk annesi.

Brad Pitt ile boşanma aşamasında olan Jolie daha önce şöyle konuşmuştu: “Brad ve benim bir planımız var: Hala bizim düşüncelerimizi kabul ederken çocuklarımıza mümkün olduğunca çok değer aşılamak istiyoruz. Bu düşüncemizi hayata geçirmek için birkaç güzel yılımız kaldı. Onları her gün yeni şeyler deneyimlerken görmekten keyif alıyorum. Hayatlarındaki her şeyden zevk alma yeteneklerine hayranım. Günün benim için en güzel zamanı, akşam eve geldiğimde, çocuklarımın akşam yemeğini yedirmek ve onlara uyku saati hikayeleri anlatmak. Bu, her annenin en sevdiği zaman zaten, değil mi?”

 

 

J5 258x300JULIANNE MOORE

Julianne Moore’un Bart Freundlich ile olan evliliğinden iki çocuğu var.

“Çocuklarımın doğdukları andan itibaren kendimi kutsanmış hissediyorum. Çocuklarım var! Evet, çocuklarım var! Bu, sanki sonunda içsel merkezimle bağlantı kurmayı başarmışım gibi bir şey. Çocuklar bizi daha sabırlı hale getiriyor. Bir kere oldukça yavaş gelişiyorlar: ilk adımları, basit şeyleri öğrenmeleri gibi şeyler. İnsanlar bunun çok yorucu bir iş olduğunu söylüyor ama ben öyle olmadığını düşünüyorum. Sadece zaman daha yavaş akıyor, hepsi bu. Ebeveynlerimiz bizi zorluklara karşı hazırladı, onlara karşı nasıl direnç göstermemiz gerektiğini öğretti. Ama hiç kimse bizi mutluluğa hazırlamadı. İşte bu nedenle pek çok insan mutluluğunun farkında değil. Neyse ki ben fark edebiliyorum.”

 

J4 230x300JENNIFER LOPEZ

Lopez’in Max ve Emme adlarında, 8 yaşında ikizleri var.

“Çocuklarımı dünyaya getirdikten sonra kendi öncelik listemi bir kenara attım. Şimdi benim için bir numarada onlar var. Çocuklar bana yeni bir yön verdi. Onlarla birlikte ben sonunda yetişkin oldum. Onlardan önce ben başka bir hayatı bekler gibiydim. Beni gerçekle; neyin gerçek, neyin gerçek dışı olduğuyla tanıştırdılar. Anne ve çocukları arasında olandan daha büyük bir aşk olmadığını anlamamı sağladıkları için onlara teşekkür ederim.”

 

 

 

J3 300x250JULIA ROBERTS

Kameraman Daniel Moder’la evli olan Roberts, 2004 yılında ikizlerini dünyaya getirdi.

“Doktorların söylediklerinin aksine mümkün olan en ileri yaşta çocuk sahibi olmak mantıklı geliyor bana. İleri yaşlarda ebeveyn olursanız çocuklarınızı büyük bir sorumluluk olarak algılamıyor, onları hayatınızda keskin bir değişiklik sebebi olarak görmüyorsunuz. Onlar birer ödül! Olimpik madalya ya da Oscar kazanmışsınız gibi. Çocuklarımı dünyaya getirdikten sonra hayatım daha yavaş ve zengin hale geldi. Bu belki de çocuklarımı, 18 yılı sıkı çalışmayla geçen hayatıma bir ödül olarak algılamamla alakalı.”

P1 203x300PENELOPE CRUZ

İspanyol oyuncu çift Penelope Cruz ve Javier Bardem’in iki çocukları var.

“Çocuk sahibi olduğunuz andan itibaren her şey ama her şey değişiyor. Dünyaya tamamen farklı, çocuğunuzun gözünden bakmaya başlıyorsunuz. Bir de büyük bir aşk duygusu hissediyorsunuz. Bu devrimsel bir deneyim. Tarif etmenin en iyi yolu bu. Sizi tamamıyla değiştiriyor. Doğa çok bilge ve size hazırlanmanız için dokuz ay veriyor ama bebeğinizin yüzünü gördüğünüz andan sonra sonsuza dek değişiyorsunuz.”

 

 

 

K2 296x300CATHERINE ZETA-JONES

Oyuncu eşi Michael Douglas’tan Dylan ve Carys adlarında iki çocuğu var.

“Çocukların evliliği daha güçlü hale getirdiğinden eminim. Ama bu, çocuklarınız olduğunda ayrılığın daha zor olduğu anlamına gelmiyor. Birlikteliğinizin çocuksuz zamanlarında eşinizi şimdikinden daha fazla sevemezsiniz. Onu çocuklarla oynarken gördüğünüzde onu hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok sevdiğinizi anlarsınız.”

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Top View Pregnancy Test 303x178

Kimyasal gebelik sürecinde yaşadıklarım…

Herkese merhaba 🙂 Aylar evvel başıma gelen kimyasal gebelik sürecimi sizinle paylaşmak istedim. Başına gelmeden önce “kimyasal gebelik” hakkında

Devamını oku...
Uni Baby Saç

Uni Baby Saç ve Vücut Şampuanı yenilendi

Bebeklerin farklı gelişim evrelerinden, bu evrelerde değişen ihtiyaçlarından ve annelerden aldığıilhamla tüm ürün ailesini geliştiren Uni Baby, bebek bakımında

Devamını oku...
sosyal medyada

Çocuklar günün 6 saatini sosyal medyada geçiriyor

Find My Kids uygulamasını kullanan anne babalar, çocuklarının hem konumunu hem de cep telefonunda ne kadar zaman geçirdiğini görebiliyor.

Devamını oku...

Mobil Menü