hep kitaptan yeni kitap: Bahara Merhaba

Bebek
Bahara Merhaba


hep kitap, yeni kitabı 
Bahara Merhaba ile çocuk okurlarla yogayı tanıştırıyor. Baharın gelişini yogayla selamlayan ve doğanın bir parçası olduğumuzu masalsı bir dille hatırlatan Bahara Merhaba, hep kitap logosuyla 16 Eylül tarihinde raflarda yerini aldı.

hep kitap, yeni kitabı Bahara Merhaba ile çocuk okurlarıyla birlikte baharın gelişini yogayla selamlıyor. 

Hafize Çınar Güner’in kaleme aldığı, Cansu Dinç’in resimlediği Bahara Merhaba, çocukları yaşadıkları dünyanın bir parçası olduklarının farkına varmaya davet ediyor. Okurlara yogayı tanıtarak bir ağaç, bir kuş ya da bir kelebeğin baharı karşıladığı gibi baharı karşılatıyor.

Luna tüm vücudundan dolup taşan bir heyecanla baharı beklerken, kedisi Mukha her zamanki gibi tembellik peşindedir. Bu sırada bir soru Luna’nın aklını kurcalar: Biz insanlar baharın gelişini takvimlerden biliriz, peki ya diğerleri? 

Hepimizin doğanın bir parçası olduğunu hatırlatan Bahara Merhaba, 16 Eylül tarihinden itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini aldı.

Yazar: Hafize Çınar Güner

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini çocuk gelişimi ve eğitimi alanında, yüksek lisansını yaratıcı drama alanında tamamladı. Drama ve eğitimde tiyatro kitapları yayımlandı. 2014 yılında okurla buluşan ilk göz ağrısı “İyi ki Varsın Tilki Toni” serisiyle birlikte farklı yayınevlerinden yayımlanmış on sekiz çocuk kitabı bulunuyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir çocuklarla çalışıyor ve yaratıcı drama/ tiyatro öğretmenliği yapıyor. Bir web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı köşesinde resimli kitaplar hakkında yazılar yazıyor ve Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. “Masal Yoga” atölyeleriyle çocukları masallarla buluşturuyor. Okuma kültürünün yaygınlaşması adına çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştirip yürütüyor. Cumhuriyet Kitap Eki’nin “Taş-Kâğıt-Makas” isimli çocuk ve gençlik edebiyatı sayfasının ardından şimdi Sanat Kritik’te çocuk kitaplarını yorumluyor. Eşi, oğlu ve kedileriyle birlikte Moda’da yaşıyor.

Çizer: Cansu Dinç

1991’de Amasya’da doğdu. 2016 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Dört yıllık mimarlık deneyimi sonrası, 2019 yılında farklı proje ve iş birlikleriyle sanat ve illüstrasyon pratiği üzerinden üretim yapmaya başladı. Bugünlerdeyse İstanbul’daki atölyesinde mekân kavramı üzerine farklı teknik ve ölçeklerde çalışmalarına devam ediyor, çeşitli sergilerde yer alıyor, çocuk kitabı resimliyor, sürekli çiziyor ve bol bol hayal kuruyor.

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

meyve tabağı

Meyve tabağı hazırlamayın, çünkü…

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kış aylarında tatlarını özlediğimiz yaz meyveleri tezgahlarda yerlerini almaya başladılar. Rengarenk görüntüleri ve lezzetleriyle bizleri

Devamını oku...
ishal vakaları

Havalar ısındı, çocuklarda ishal vakaları artıyor

Baharın gelmesiyle birlikte çocuklar parklarda ve bahçelerde gönüllerince oynamanın keyfini yaşamaya başladılar. Ancak dışarıda daha fazla zaman geçirmeleri sonucu

Devamını oku...
gelişim

DEMİR EKSİKLİĞİ GELİŞİM GERİLİĞİ NEDENİ

Çocuğunuz sürekli iştahsızsa, enerjisi eskisinden düşükse, sık hasta oluyorsa veya solgun görünüyorsa nedeni demir eksikliği olabilir. Batıgöz Balçova Cerrahi

Devamını oku...

Mobil Menü