Sebamed bebek cildine uygun ürünler sunuyor

Bebek
sebamed

Bebeğinizin cildinin nemlendirilmesi ya da korunması için kullandığınız ürünleri doğru seçmeliyiz. Aksi takdirde zaten hassas olan teni kolayca zarar görebiliyor. Bu durum ise cilt yaralarına kadar gidebilen alerjik reaksiyonlarla sonuçlanabiliyor. 5.5 pH değerine sahip ürünler, bebek cildinin koruyucu tabakasını desteklemektedir. Bu nedenle bebeklerin cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyor.

Bebek cildi yetişkinlerin cildinden çok daha hassas. Bu nedenle de dışardan gelebilecek en ufak etki bile istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bebeğin cildi ile uyumsuz ürünler kullanıldığında cildin pH değeri bozuluyor. Ve zaten ince olan cilt yapısı daha da incelip hassaslaşıyor. Bu durum bebeğin cildinde birçok sonuç doğurmaktadır. Örneğin egzama, bakteriyel ve mantar enfeksiyonları gibi alerjik reaksiyonlar. Ayrıca yara, cilt kuruluğu, tahriş ve dermatite de oluşabilecek diğer kötü sonuçlar arasında yer almaktadır.

Bu sorunları önlemek için neler yapılmalıdır?

Öncelikle 5.5 pH değere sahip; sabun, paraben ve alkol barındırmayan ürünler tercih edilmelidir. Yani bebek cildinde alerjiye neden olmayan ürünler seçilmelidir. Ayrıca Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi ECARF tarafından sertifikalandırılmış ürünlerin tercih edilmesi de önemli bir kıstas olmalıdır.

Sabun ve paraben içermiyor

Klinik ve dermatolojik olarak test edilmiş; ECARF (Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi) tarafından onaylı Sebamed Baby ürünleri, alerjik cilt yapısı olan çocuklarda da güvenle kullanılabiliyor. Örneğin Sebamed Baby ürünleri, pH 5.5 değerine sahip formülü ile bebeğinizin cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyor. Sebamed Baby Şampuan ayrıca göz yakmayan formüle sahip. Ve sabun içermeyen formülüyle bebeğinizin saçlarını ve saç derisini narin bir şekilde temizliyor. Ayrıca içerdiği papatya ekstresiyle tahrişi giderip cildi rahatlatıyor. Sabun ve paraben içermeyen Sebamed Baby Kompakt, temizlik sırasında bebeğinizin cildini kuruluğa karşı korurken besleyip nemlendiriyor ve rahatlatıyor. Cilt tarafından hızla emilen Sebamed Baby Losyon, yağlı bir his bırakmadan kuruluğa karşı yumuşak bir koruma sağlıyor.

İltihap ve tahrişe karşı etkili

İçerdiği papatya ekstresi ise bebeğin cildinde oluşabilecek iltihaplara ve tahrişe karşı etki gösteriyor.  Narin bebek cildi için yoğun koruma sağlayan Sebamed Baby Krem, içeriğindeki pantenol, Allantoin ve Papatya Ekstresi açısından zengin nemlendirici ve koruyucu kompleks ile pişiği önlüyor. Böylece tahriş olmuş cildi rahatlatıp yeniliyor, iyileşme süresini hızlandırıyor.

www.sebamed.com.tr

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/bebek/bebek-hijyeninin-puf-noktalari/

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

7 nisan

7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ

Liv Hospital Check-up Uzmanı Dr. Gözde Nizamoğlu Mercan: “Dünya genelinde sağlık farkındalığını arttırmak amacıyla her yıl 7 Nisan Dünya

Devamını oku...
hava temizleme

İç Mekân Havası da Polen Alerjisini Tetikliyor

Bahar tüm güzellikleri ile geldi” diyenlerden misiniz yoksa “Eyvah! Alerji mevsimi başladı” diyenlerden mi? Bazılarımız için bahar, polenlerle boğuşmak

Devamını oku...
koton

23 Nisan Neşesi yine Koton Kids’te!

Koton Kids, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan neşesine bayram özel koleksiyonuyla ortak oluyor. Bu özel

Devamını oku...

Mobil Menü