Sebamed bebek cildine uygun ürünler sunuyor

Bebek
sebamed

Bebeğinizin cildinin nemlendirilmesi ya da korunması için kullandığınız ürünleri doğru seçmeliyiz. Aksi takdirde zaten hassas olan teni kolayca zarar görebiliyor. Bu durum ise cilt yaralarına kadar gidebilen alerjik reaksiyonlarla sonuçlanabiliyor. 5.5 pH değerine sahip ürünler, bebek cildinin koruyucu tabakasını desteklemektedir. Bu nedenle bebeklerin cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyor.

Bebek cildi yetişkinlerin cildinden çok daha hassas. Bu nedenle de dışardan gelebilecek en ufak etki bile istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bebeğin cildi ile uyumsuz ürünler kullanıldığında cildin pH değeri bozuluyor. Ve zaten ince olan cilt yapısı daha da incelip hassaslaşıyor. Bu durum bebeğin cildinde birçok sonuç doğurmaktadır. Örneğin egzama, bakteriyel ve mantar enfeksiyonları gibi alerjik reaksiyonlar. Ayrıca yara, cilt kuruluğu, tahriş ve dermatite de oluşabilecek diğer kötü sonuçlar arasında yer almaktadır.

Bu sorunları önlemek için neler yapılmalıdır?

Öncelikle 5.5 pH değere sahip; sabun, paraben ve alkol barındırmayan ürünler tercih edilmelidir. Yani bebek cildinde alerjiye neden olmayan ürünler seçilmelidir. Ayrıca Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi ECARF tarafından sertifikalandırılmış ürünlerin tercih edilmesi de önemli bir kıstas olmalıdır.

Sabun ve paraben içermiyor

Klinik ve dermatolojik olarak test edilmiş; ECARF (Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi) tarafından onaylı Sebamed Baby ürünleri, alerjik cilt yapısı olan çocuklarda da güvenle kullanılabiliyor. Örneğin Sebamed Baby ürünleri, pH 5.5 değerine sahip formülü ile bebeğinizin cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyor. Sebamed Baby Şampuan ayrıca göz yakmayan formüle sahip. Ve sabun içermeyen formülüyle bebeğinizin saçlarını ve saç derisini narin bir şekilde temizliyor. Ayrıca içerdiği papatya ekstresiyle tahrişi giderip cildi rahatlatıyor. Sabun ve paraben içermeyen Sebamed Baby Kompakt, temizlik sırasında bebeğinizin cildini kuruluğa karşı korurken besleyip nemlendiriyor ve rahatlatıyor. Cilt tarafından hızla emilen Sebamed Baby Losyon, yağlı bir his bırakmadan kuruluğa karşı yumuşak bir koruma sağlıyor.

İltihap ve tahrişe karşı etkili

İçerdiği papatya ekstresi ise bebeğin cildinde oluşabilecek iltihaplara ve tahrişe karşı etki gösteriyor.  Narin bebek cildi için yoğun koruma sağlayan Sebamed Baby Krem, içeriğindeki pantenol, Allantoin ve Papatya Ekstresi açısından zengin nemlendirici ve koruyucu kompleks ile pişiği önlüyor. Böylece tahriş olmuş cildi rahatlatıp yeniliyor, iyileşme süresini hızlandırıyor.

www.sebamed.com.tr

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/bebek/bebek-hijyeninin-puf-noktalari/

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

istmosel

Sezaryen doğumda istmosel riskine dikkat!

Sezaryen yöntemi, gebelik ve doğum sırasında istenilmeyen olası durumların meydana gelmesini önleyen, anne ve bebek için hayat kurtarıcı bir

Devamını oku...
PKS

Kasık ağrınızın nedeni PKS olabilir

Kadınlarda daha sık yaşanan kasık ağrıları, sıklıkla adet döneminde vücuttaki değişimlerden ya da idrar yolu enfeksiyonundan kaynaklanabiliyor. Adet dönemi haricinde

Devamını oku...
yaz hamilelerine

Yaz hamilelerine 11 önemli tavsiye

Hamileler, sıcak havalarda zorlanabiliyorlar. Hamilelikte hormonlardaki değişimlere ve kan akımındaki hızlanmaya bağlı olarak vücut iç sıcaklığında doğal bir artışın

Devamını oku...

Mobil Menü