Mustela bebeklerin nem ihtiyacını karşılıyor

Bebek
Mustela

Doğumdan itibaren bebeklerin dış dünyaya en açık organı olan ciltleri, dış etkenlere ve çevresel faktörlere karşı oldukça hassastır. Yenidoğan cildi yetişkinlere göre daha ince ve nemi daha az tutma kapasitesi dolayısıyla daha kurudur. Farklı cilt tiplerine sahip olan bebeklerin ise özel bakıma ihtiyacı vardır.

Mustela, 70 yıldır anne ve bebeklerin bakım ihtiyaçlarına cevap verirken ‘’en iyisi’’ olmaya devam ediyor. Bir anne için en önemli görevin, hassas ciltli bebeğinin cildini korumaktır. Bu yüzden bunu bilen Mustela, bebeklerin cilt tiplerine özel çalışmalar gerçekleştirdi. Mustela yıllar süren araştırmalar sonucu bir ilki gerçekleştirerek bebeklerin de farklı cilt tipleri olduğunu keşfetti. Böylece bu araştırmalardan yola çıkarak her cilt tipinin farklı ihtiyaçları olduğunu fark etti. Ve cilt tipine özel ürünler geliştirmeye başladı.

Mustela’dan Bebeklerin Cilt Tiplerine ve İhtiyaçlarına Özel Yüz Kremleri

Bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak üretilmektedir. Mustela Yüz Nemlendiricileri ve Vücut Losyonları her cilt tipinin ihtiyacı olan bakıma cevap vermektedir. Mustela nemlendirici ürünleri bebeklerin ince derisini güçlendirmektedir. Ciltte koruyucu bir bariyer oluşturmaya, rahatsızlık hissini önlemeye ve cildi beslemeye yardımcı olur. Mustela, doğanın sunduğu organik kökenlidir. Ürün içeriklerinde kullanan tüm bebekler için en güvenli bakımı sağlar.

  • Hydre Bebe Organik Avokadolu Bebek Yüz Kremi: Doğumdan itibaren kullanıma uygundur ve cildin hücresel zenginliğini korur. Kullanan ebeveynlerin %100’ünün memnun kaldığı bir üründür. Başta Avokado Perseose® olmak üzere %97 oranında doğal kökenli içeriklerden oluşur.
  • Mustela Cold Cream İçeren Besleyici Bebek Yüz Kremi: Doğumdan itibaren dış etkenlere karşı savunmasız olan kuru cilde sahip bebekler için besleyici özelliğiyle bariyer görevi görmektedir. %98 oranında doğal kökenli içeriklerden oluşan ürün içerisindeki cold cream ile cildi besler ve yumuşatır.
  • Stelatopia Emolyent Yüz Kremi: Çok kuru ve kızarıklık oluşumuna meyilli ciltler için üretilmiştir. Kızarıklığı ve kuruluğu azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca yüz kremi içerisinde Avokado Perseose® ve Ayçiçek Yağı Distilatı içerir.
  • Rahatlatıcı Yüz Kremi: Çok hassas ciltli bebek ve çocuklar için uzun süreli nemlendirme sağlar. %97 oranında doğal kökenli içeriklerden elde edilen Rahatlatıcı Yüz Kremi temel aktif bileşen olarak şizandra ve avokado içermektedir.

Mustela yüz kremleri yüksek orandaki doğal kökenli içerikleri dolayısıyla parfümsüzdür ve paraben – fenoksietanol gibi sakıncalı kimyasallar içermez.

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Sebamed Baby

Bebeklerin cildini güneşe karşı da korumak gerek!

Bebek ve çocukların cildi daha narin ve ince olduğu için güneş ışınlarından daha kolay etkilenebiliyor. Klinik ve dermatolojik olarak

Devamını oku...
Maya Karantina'da

Bir çocuğun gözünden pandemi: Maya Karantina’da

O gün de tıpkı diğer günler gibi başlamıştı. Maya ve arkadaşları bir doğum günü partisini, heyecanla, ince ince planlıyor;

Devamını oku...
seçici yemek problemi

Çocuklarda “seçici yeme problemi”

Her öğün saatinde yaşanan gerginlik, tüm odağın çocuğun üzerinde olması ve çocuğu yemeye zorlama tutumu, ebeveynleri içinden çıkılamaz bir

Devamını oku...

Mobil Menü