Çocuklarda güçlü bağışıklık sistemi için: BEE’O UP  

Bebek
shutterstock    Kopya

 

Kovandan sofraya sağlık misyonuyla üretilen BEE’O UP Propolis-Arı Sütü-Ham Bal (Çocuk), %100 doğal, sağlıklı ve çocuklara özel olarak hazırlanan içeriğiyle sık hastalanan çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı oluyor.

 
1502697707 Propolis Arisutu Cocuk 190gr 300x300Yüksek antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip olan BEE’O UP Propolis-Arı Sütü-Ham Bal, çocukların bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve özellikle sık hastalanan çocuklarda hastalanma sıklığının azalmasına katkı sağlıyor. Aynı zamanda çocuklarda büyüme ve gelişmeye de yardımcı oluyor.

 

BEE’O İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te propolis için geliştirdiği özütleme yöntemiyle, Türkiye’de ilk defa yerli üretimini başlattığı propolisin biyolojik aktivitesini koruyarak içerisindeki yararlı bileşenlerin maksimum oranda faydalanılmasını ve tüketicilere ulaşmasını sağlıyor. BEE’O UP Propolis-Arı Sütü-Ham Bal, doğrudan ya da ekmeğe sürülerek, ayrıca süt, yoğurt gibi gıdalara karıştırılarak tüketilebiliyor.

 

Propolis, arı sütü ile ham balın besleyiciliğini bir arada sunan BEE’O UP Propolis-Arı Sütü-Ham Bal, yalnızca eczanelerde satışa sunuluyor.

 

Propolis nedir?

Arıların bitki sap, yaprak ve tomurcuklarından topladığı, güçlü anti-bakteriyel ve anti-oksidan etkilere sahip doğal bir arı ürünü olan propolis, kovandaki mikropları yok etmek ve arı kolonisinin sağlığını korumak için kullanılır. Bağışıklık sistemimizin güçlenmesi ve hastalıklara karşı korunmamıza yardımcı olur.

 

Ham bal nedir?

Ham bal, kovandan çıktığı haliyle tüketime sunulan doğal baldır; pastörize ve filtre edilmemiştir. Pastörizasyon balın içerisindeki bazı enzimlerin ve fenolik ve flavonoid yapıdaki bazı değerli bileşenlerin azalmasına neden olur; filtrasyon ise balın içerisindeki polenlerin azalmasına neden olur. Ham bal, pastörize ve filtre edilmediğinden besin içeriği tüm doğallığıyla korunur.

 

Arı sütü nedir?

Arı sütü, kovan içerisindeki genç işçi arıların bol miktarda polen ve bal tüketerek yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları değerli bir arı ürünüdür. İşçi arılar, arı sütünü ana arıyı ve yavruları beslemek için kullanırlar. İşçi arılar yalnızca 45 gün yaşarken; hayatı boyunca arı sütü ile beslenen ana arı 5-7 yıl arası yaşayabilmektedir.

 

www.beeo.com.tr

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

DBE CocukveHayvan 303x178

Evcil dostlar çocuklarda güven duygusunu geliştiriyor

Evde evcil hayvan beslemek hem duygusal hem de fiziksel sağlığımız açısından çok önemli bir etkiye sahiptir. Özellikle de son

Devamını oku...
enfeksiyonları

Orta kulak enfeksiyonları büyük sorunlar yaratabilir

Çocuklarda işitme kaybının en sık görülen nedeni olarak bilinen orta kulak enfeksiyonları, tedavi edilmediğinde kalıcı işitme kayıplarına yol açabiliyor.

Devamını oku...
tuvalete

“Selpak Tuvalete Merhaba” platformu yenilendi

1970 yılından beri kişisel hijyen için yenilikçi ve üstün kaliteli ürünler geliştiren, Türkiye’nin öncü temizlik kağıtları markası Selpak, “Selpak

Devamını oku...

Mobil Menü