Çocuk odası seçiminde mobilya ve renklerin önemi

Bebek
çocuk odası

Çocukların doğumundan itibaren iyi bir uyku uyuyabildikleri, rahat geceler geçirebilecekleri ve mutlu bir şekilde oyun oynayabildikleri huzurlu çocuk odası için mobilyalar kadar renkler de oldukça önemli.

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirecekleri, keyifle oyun oynayabilecekleri alanlar çok önemlidir. Ayrıca derslerine rahatça çalışabilecekleri ve kaliteli vakit geçirebilecekleri çocuk odası seçiminde güvenlik kadar dekorasyon ve renk konusuna da son derece değerli. Tüm bunları dikkate alarak Çilek Mobilya Basın Sözcüsü Vasfiye Çilek çocuk odası için önerilerde bulundu. 

Mobilya ve Renkler

Çilek; “Uykuya en çok ihtiyaç duyulan bebeklik döneminde, odadaki uyaranların olabildiğince azaltılması gerekmekir. Bu nedenle daha sade tasarımlar ve yumuşak renkler kullanılmış alanlar düzenlemek doğru olacaktır. Soft pembe ve mavilerin yanı sıra uçuk sarılar, yeşiller ve lilalar da huzur veren renkler arasında yer alıyor.

En meraklı oldukları okul öncesi döneminde iise hayal güçleri ve yaratıcılıklarını besleyecek renkler seçilmelidir. Canlı renkleri, pastel tonlarla kombinleyebilirsiniz. Örneğin düş rengi pembe, yaratıcılıklarını geliştirecek mor ve tonları güzel bir tercih olacaktır. Çocukların enerjilerini yükseltecek daha heyecanlı ve neşeli renkler tercih edin. Örneğin odanın bazı bölümlerinde kırmızı ve turuncu tonları kullanabilirsiniz.

Daha yetişkinlik dönemlerinde ise kahverengi tonlarıyla sorumluluk ve güven duygularını geliştirmelerine katkı sağlayabilirsiniz. Ancak koyu bir renk olması sebebiyle odanın bazı bölümlerinde kullanabilirsiniz. Ya da mobilya tasarımlarında tercih etmek daha doğrudur. Yapılan araştırmalar renklerin hayatımıza sandığımızdan daha fazla etkisinin olduğunu kanıtlamış durumda.”  

Çilek Mobilya’da Montes Serileri

Çilek Mobilya, Montes Beyaz ve Montes Natural ile doğayı yansıtan yeşiller, sakinleştirici pembeler, huzurlu bejlerle verimli alan kullanımı, ergonomik tasarım ve sonsuz hayal gücüne olanak sağlıyor. Montes serilerinde; çocuklar için bireysel, özgür, fonksiyonel, eğlenceli bir ortam oluşturulmaktadır. Ve Montessori eğitim felsefesi çocuğun odasındaki tasarımlarla desteklenmektedir.

Çilek, “Düş üretmek” mottosuyla gençlerin ve çocukların hayallerini süsleyen, onların ihtiyaçlarını gözeten, ergonomik, yenilikçi, kaliteli, güvenli ve çevreye duyarlı, yeni duygular ve yeni deneyimler kazandıran özün tasarımlara imza atmaya devam ediyor.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/bebek/cocuk-odasi-icin-boya-alternatifleri-neler/

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Young Asian Pregnant Couple Show Looking Ultrasound Photo Baby Belly Mom Dad Feeling Happy Smiling Peaceful While Take Care Child Lying Sofa Living Room Home 303x178

Tüp bebek transferi sonrası nelere dikkat edilmeli? 

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, tüp bebek tedavisi görmüş ve transferi yapılmış anne

Devamını oku...
1651153217 ASM DrKemalAkpinar Gorseli 303x178

Aşırı hijyen bebeğin bağışıklık sistemini zayıflatıyor

Bebeğin sağlığı aileler için her şeyden önce geliyor. Ailelerin bu hassasiyetle hijyene aşırı önem vererek çocuklarının bağışıklık sistemlerini olumsuz

Devamını oku...
emzirmeyi kolaylaştıran ürünler

Emzirmeyi kolaylaştıran ürünler

Doğumdan çıktığınız anda başlayan emzirme süreci ilk aylarda çeşitli nedenlerle anneyi zorlayabilir. İlk olarak neredeyse her annenin deneyimlediği meme

Devamını oku...

Mobil Menü