Çocuk odası seçiminde mobilya ve renklerin önemi

Bebek
çocuk odası

Çocukların doğumundan itibaren iyi bir uyku uyuyabildikleri, rahat geceler geçirebilecekleri ve mutlu bir şekilde oyun oynayabildikleri huzurlu çocuk odası için mobilyalar kadar renkler de oldukça önemli.

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirecekleri, keyifle oyun oynayabilecekleri alanlar çok önemlidir. Ayrıca derslerine rahatça çalışabilecekleri ve kaliteli vakit geçirebilecekleri çocuk odası seçiminde güvenlik kadar dekorasyon ve renk konusuna da son derece değerli. Tüm bunları dikkate alarak Çilek Mobilya Basın Sözcüsü Vasfiye Çilek çocuk odası için önerilerde bulundu. 

Mobilya ve Renkler

Çilek; “Uykuya en çok ihtiyaç duyulan bebeklik döneminde, odadaki uyaranların olabildiğince azaltılması gerekmekir. Bu nedenle daha sade tasarımlar ve yumuşak renkler kullanılmış alanlar düzenlemek doğru olacaktır. Soft pembe ve mavilerin yanı sıra uçuk sarılar, yeşiller ve lilalar da huzur veren renkler arasında yer alıyor.

En meraklı oldukları okul öncesi döneminde iise hayal güçleri ve yaratıcılıklarını besleyecek renkler seçilmelidir. Canlı renkleri, pastel tonlarla kombinleyebilirsiniz. Örneğin düş rengi pembe, yaratıcılıklarını geliştirecek mor ve tonları güzel bir tercih olacaktır. Çocukların enerjilerini yükseltecek daha heyecanlı ve neşeli renkler tercih edin. Örneğin odanın bazı bölümlerinde kırmızı ve turuncu tonları kullanabilirsiniz.

Daha yetişkinlik dönemlerinde ise kahverengi tonlarıyla sorumluluk ve güven duygularını geliştirmelerine katkı sağlayabilirsiniz. Ancak koyu bir renk olması sebebiyle odanın bazı bölümlerinde kullanabilirsiniz. Ya da mobilya tasarımlarında tercih etmek daha doğrudur. Yapılan araştırmalar renklerin hayatımıza sandığımızdan daha fazla etkisinin olduğunu kanıtlamış durumda.”  

Çilek Mobilya’da Montes Serileri

Çilek Mobilya, Montes Beyaz ve Montes Natural ile doğayı yansıtan yeşiller, sakinleştirici pembeler, huzurlu bejlerle verimli alan kullanımı, ergonomik tasarım ve sonsuz hayal gücüne olanak sağlıyor. Montes serilerinde; çocuklar için bireysel, özgür, fonksiyonel, eğlenceli bir ortam oluşturulmaktadır. Ve Montessori eğitim felsefesi çocuğun odasındaki tasarımlarla desteklenmektedir.

Çilek, “Düş üretmek” mottosuyla gençlerin ve çocukların hayallerini süsleyen, onların ihtiyaçlarını gözeten, ergonomik, yenilikçi, kaliteli, güvenli ve çevreye duyarlı, yeni duygular ve yeni deneyimler kazandıran özün tasarımlara imza atmaya devam ediyor.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/bebek/cocuk-odasi-icin-boya-alternatifleri-neler/

1 Yorum Çocuk odası seçiminde mobilya ve renklerin önemi

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

7 nisan

7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ

Liv Hospital Check-up Uzmanı Dr. Gözde Nizamoğlu Mercan: “Dünya genelinde sağlık farkındalığını arttırmak amacıyla her yıl 7 Nisan Dünya

Devamını oku...
hava temizleme

İç Mekân Havası da Polen Alerjisini Tetikliyor

Bahar tüm güzellikleri ile geldi” diyenlerden misiniz yoksa “Eyvah! Alerji mevsimi başladı” diyenlerden mi? Bazılarımız için bahar, polenlerle boğuşmak

Devamını oku...
koton

23 Nisan Neşesi yine Koton Kids’te!

Koton Kids, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan neşesine bayram özel koleksiyonuyla ortak oluyor. Bu özel

Devamını oku...

Mobil Menü