Bebeklerin cildini güneşe karşı da korumak gerek!

Bebek
Sebamed Baby

Bebek ve çocukların cildi daha narin ve ince olduğu için güneş ışınlarından daha kolay etkilenebiliyor. Klinik ve dermatolojik olarak test edilmiş Sebamed Baby güneş ürünleri, içerdiği yüksek güneş koruma faktörüyle bebeklerin hassas cildini ilk günden itibaren en iyi şekilde koruyor.

Tatil zamanı geldi. Artık plajda, havuzda, güneş altında daha fazla vakit geçiriyoruz. Bu dönemde kendi cildimizi koruduğumuz kadar, belki daha da fazla, bebek ve çocuklarımızın da cildini korumamız gerekiyor. Bebek ve çocuk cildinin doğal koruma bariyeri henüz tam olarak gelişmediği için UV ışınlarına karşı kendini koruma kabiliyeti yetişkinliklerden daha azdır. Bu nedenle de güneşe karşı daha duyarlıdır. Bu nedenle bebek ve çocukların cildinin güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce yüksek güneş koruma faktörü (SPF) içeren bir ürünle mutlaka koruma altına alınması gerekiyor. pH 5.5 değerine sahip, dermatolojik ve klinik olarak test edilen Sebamed Baby güneş ürünleri, alerji potansiyeli bulunan alkol paraben, parafin, politen glikoller ya da akrilamid gibi etken maddeler içermiyor. 

Bebekler ve çocukların hassas cildi için pH5.5 ile özel formüle edilmiş, yüksek toleranslı koruma sağlayan Sebamed Baby Güneş Kremi, COLIPA kılavuzlarına göre belirlenmiş kimyasal ve fiziksel güneş korumasının güvenilir birleşimini sunmaktadır. İçerdiği E vitamini, D-panthenol ve hidro-fruktol formülüyle cildi kuruluk ve tahrişe karşı koruyan Sebamed Baby Güneş Kremi, hem vücut hem yüz için kullanılabiliyor. SPF 30, 50+ formları bulunan krem yağ içermiyor.

Lkol, parafin, paraben, PEG’ler, PABA içermez

Sebamed Baby Güneş Losyonu, tüm vücut ve yüz için kullanılabilmektedir. Ayrıca yağ içermeyen , mikro pigment ve birleşik filtre sistemiyle de güvenilirdir. Ve yüksek derecede etkili UVA + UVB karşıtı koruma sağlıyor. Ayrıca aktif içeriği ile kuruluk ve tahrişe karşı koruyan Sebamed Baby Güneş Losyonu; alkol, parafin, paraben, PEG’ler, PABA esterleri ve akrilamid içermiyor. Ayrıca ürünün SPF 30, 50+ formları bulunmaktadır.

Sebamed Baby Güneş Spreyi; UVA/UVB filtre sistemi, E vitamini içeriği ve SPF 50 ile yüksek koruma sağlıyor. İçeriğindeki vitamin ve nemlendiricilerle bebek ve çocukların hassas cildini koruyor ve bakım yapıyor. Ayrıca yağ kalıntısı bırakmadan kolayca uygulanabiliyor.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/anne/cilt-lekelenmelerine-onlem-almak-mumkun/

1 Yorum Bebeklerin cildini güneşe karşı da korumak gerek!

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

annelikten neler öğrendim

Annelikten neler öğrendim?

Herkese merhaba. Anne olacağımı öğrendiğim ilk günden anneliğimde adım adım beşinci yılıma yaklaşırken tarihe minik bir not düşmek istedim.

Devamını oku...
çevrimiçi reklamlar

Çevrimiçi reklamlar çocukları nasıl etkiliyor?

Şüpheli içeriklerin tanıtımından güvenlik riski oluşturmaya kadar çevrimiçi reklamlar çocuklar için birçok tehlike arz ediyor. Dijital güvenlik şirketi ESET

Devamını oku...
halsiz

SÜREKLİ HALSİZ Mİ UYANIYORSUNUZ?

Son dönemlerde kendinizi yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz? Bu durum iş yaşantınızı, arkadaş ilişkilerinizi kısacası sosyal hayatınızı etkiler boyuta

Devamını oku...

Mobil Menü