6 yıl bekledi, ikizlerini 13’üncü denemede kucakladı

Bebek
un uguru

Kandemir çifti, çocuk sahibi olmak için 6 yıl bekledi. 13. tüp bebek denemesinde muradına eren Kandemir ailesinin yeni ikiz üyeleri Deniz ve Demir kardeşler, 2 aylık yoğun bakım tedavisinin ardından İstinye Üniversite Hastanesi’nden taburcu edildi. Anne Elif Kandemir, “Herkesin uğursuz saydığı ‘13’ bizim uğurlu rakamımız oldu. İkiz bebek sahibi olduk” diye konuştu.

1502715997 13un Uguru 3 200x300Elif ve Derya Kandemir çifti için zorlu yolculuk 6 yıl önce başladı. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftin ilk tüp bebek denemesi başarısızlıkla sonuçlandı, ancak Elif Kandemir pes etmedi. Bir, iki, üç derken çift altı yıl içinde 12 tüp bebek denemesi yaptı fakat, sonuç hep hüsran oldu. Ancak nihayet 13. denemede çifte müjdeli haber verildi: “İkiz bebekleriniz yolda!”

“BİR AN OLSUN VAZGEÇMEDİM”
Çocuk sahibi olmak için uzun ve zorlu bir mücadele veren anne Elif Kandemir, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Şimdi söylemesi kolay ancak altı yıl uzun bir süre. Tüp bebek yönteminin başarısızlıkla sonuçlanması durumunda kadınlar bu başarısızlığın sorumluluğunu kendine yüklüyor. Bunu ben de yaşadım. Benim şansım, eşimin ve doktorlarımın psikolojik olarak bana çok destek olmasıydı. Bu destekle birlikte umudum giderek arttı. Hatta 13. tüp bebek denememizde de başarısız olsak da, biz yine vazgeçmeyecektik. Herkesin uğursuz saydığı ‘13’ bizim uğurlu rakamımız oldu. İkiz bebek sahibi olduk. Buradan özellikle bu süreci benim gibi zorlu yaşayan anne adaylarına seslenmek istiyorum. Asla pes etmesinler ve umutlarını yitirmesinler.”

1502715995 13un Uguru 1 300x20029. HAFTADA GELEN MUTLULUK
13. tüp bebek denemesinin başarılı olmasının ardından Kandemir çiftini başka bir zorluk bekliyordu. ‘Riskli gebelik’ teşhisi konan Elif Kandemir, doğuma iki ay kala hastaneye yatırıldı. Anne adayının sağlık kontrollerini üstlenen ve doğumu gerçekleştiren İstinye Üniversite Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Muzaffer Uçarer, “Elif Hanım’ın erken doğum ve düşük yapma riski vardı. Başarılı olan 13. tüp bebek denemesinin de hüsranla sonuçlanmaması için hastamızı yakın takibe aldık. Ancak rahim ağzında incelmeler ve açılmaların başlaması üzerine, vakit kaybetmeden hastaneye yatırdık. Bu süre zarfında hastamızı ayakları havada olacak şekilde sürekli yatırdık, medikal olarak yakından takip ettik, beslenmesinden psikolojisine kadar tüm süreçlerde kendisinin yanında olduk. Ne mutlu bize ki 29. haftada bebeklerimizi dünyaya getirdik” dedi.

1502716000 13un Uguru 7 300x200İKİ AY 10 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDILAR
1000 gram ve 1100 gram ağırlığında dünyaya gelen Deniz ve Demir kardeşler, solunun sıkıntısı nedeniyle hemen yoğun bakıma alındı. Bebeklerin bakımını İstinye Üniversite Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Klinik Şefi Uzman Doktor Burçin İşcan üstlendi. Tam bir ekip çalışması içinde çalıştıklarını söyleyen Uzm. Dr. İşcan, “6 yıllık hasret ve riskli bir gebelik sürecinin ardından dünyaya gelen bebeklerimizi iki ay yoğun bakımda tuttuk. 70. günde onları anne-baba kucağına sağlıkla teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

dünyasını

Çocukların yaptığı resimler iç dünyasını gösteriyor

Adeta çocuk resim yoluyla içinde bulunduğu dünyaya yönelik duygu ve düşüncelerini çizerek kâğıda yansıtmaktadır. Dolayısıyla resmin çocuğun iç dünyasını

Devamını oku...
1631602903 Ocuklara Sa L Kl  Beslenme Al  Kanl    Kazand Rma 4 303x178

Çocukların bozulan yeme alışkanlıklarını düzeltecek 9 öneri

Okulların açılmasıyla birlikte bir süredir kuralların dışına çıktığımız uyku, beslenme gibi sağlıklı yaşam alışkanlıklarını tekrar edindirme süreci başladı. Bu

Devamını oku...
1631169075 Shutterstock 527195317 1 303x178

Anne babalar dikkat! Nezle ya da grip olduysa!

Yazın kavurucu sıcaklarından sonbaharın serin ve yağışlı havasına geçtiğimiz bugünlerde okulların da açılıp kapalı ortamlarda zaman geçirilmesiyle üst solunum

Devamını oku...

Mobil Menü