Fisher – Price’dan annelere keyifli bir mola

Anne, Güncel
MTL FP  MTL FP Postlar
Fisher-Price’ın “Anneler Günü”ne özel gerçekleştirdiği araştırma sonucuna göre annelerin yüzde 88’i, Covid-19 pandemisi sırasında ebeveynlik yapmanın her zamankinden daha yorucuolduğu konusunda hemfikir. Çocuklar kadar ebeveynleri de düşünen Fisher – Price, Anneler Günü’nde anneleri şımartıyor.

Önde gelen bebek ve okul öncesi markası Fisher-Price, Anneler Günü’ne özelgerçekleştirdiği araştırmayla annelerin ihtiyacı olan dinlenme ve rahatlamayı destelemek için ‘Mummy Me-Time’ kampanyasını başlatıyor.Araştırmaya göre, ülke genelindeki anneler kendilerine gündeortalama sadece 1 saat 9 dakika ayırıyor.

Fisher – Price’ingerçekleştirdiği araştırmaya Türkiye genelinden 1000 anne katıldı. ‘Me Time’ olarak dile yerleşen, kendine zaman ayırmanın konu alındığı araştırma;annelerin yaklaşık 10’undan 9’unun Covid-19 salgını sırasında ebeveynlik yapmanın daha yorgun hissettirdiğini ve dinlenmek için daha fazla zamana ihtiyaç duymalarına neden olduğunu ortaya koyarken,yüzde 51’inin pandemi stresindengecede ortalama 3 saat 25 dakika daha az uyuduğunu gösteriyor.

Annelerin ödülü “uyku”

Araştırmalara görebir ebeveynin bebek sahibi olduktan sonraki ilk yıl kaybettiği uyku saati 663.* Anneleri her zaman destekleyen Fisher – Price’in gerçekleştirdiği araştırmaya göre Türkiye’de 0-7 yaş arasında çocuk sahibi olan annelerinyüzde 90’ı,anne olduktan sonra uykuyu normal bir şey olarak değil bir ödül olarak görmeye başladıklarını kabul ediyor.Annelerin yüzde 45’i, pandemi sırasında kendi ihtiyaçlarının öncesinde ailelerine veya işlerine öncelik verdiklerini söylerken; ankete katılan tüm annelerin 10’undan dördü,pandemi baskılarının da sonucu olarakkendi sağlıklarına yeterince odaklanamadıklarını söylüyor.Kendilerine ayırdıkları zamanlarda ise anneler en çok sosyal medyada gezmeyi, çay/kahve içmeyi, müzik dinlemeyi, televizyon izlemeyi ve kitap okumayı tercih ediyor.

Araştırmanın bir diğer sonucu olarak,annelerin yüzde 83’ü, bu yıl alabilecekleri en büyük Anneler Günü hediyesinin dinlenmek ve rahatlamak olacağını dile getiriyor. Covid- 19 salgını sona erdiğinde ise annelerin yüzde 51’i arkadaşları veya partnerleri ile sinemaya gitmeyi,yüzde 44’ü arkadaşlarıyla dışarıda bir gece geçirmeyi hayal ederken,yüzde 38’i ise dışarıda çocuksuz bir akşam yemeği yemek istiyor.

https://www.healthline.com/health/parenting/new-parent-sleep-study

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

ilkokula

Çocuğunuz ilkokula hazır mı?

İTÜ GVO Dr. Sedat Üründül Anaokulu ve İTÜ GVO Beylerbeyi Anaokulu, velilerle bir araya gelerek “İlkokula Hazır Oluş”konulu çevrim

Devamını oku...
yaz ishali

Yaz ishali tehlikeli olabilir

Sıcakta bozulan gıdalar, kirli suların içilmesi ve bu sularla yıkanmış meyve ile sebzelerin tüketilmesi, mikroplu havuz ile deniz suyunun

Devamını oku...
erken doğum riskini

Sıcak havalar erken doğum riskini tetikliyor

Online medikal danışma platformu eKonsey.com Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorlarından Prof. Dr. Ebru Dikensoy, aşırı sıcaklardan daha çok etkilenen

Devamını oku...

Mobil Menü