Fisher – Price’dan annelere keyifli bir mola

Anne, Güncel
MTL FP MTL FP Postlar
Fisher-Price’ın “Anneler Günü”ne özel gerçekleştirdiği araştırma sonucuna göre annelerin yüzde 88’i, Covid-19 pandemisi sırasında ebeveynlik yapmanın her zamankinden daha yorucuolduğu konusunda hemfikir. Çocuklar kadar ebeveynleri de düşünen Fisher – Price, Anneler Günü’nde anneleri şımartıyor.

Önde gelen bebek ve okul öncesi markası Fisher-Price, Anneler Günü’ne özelgerçekleştirdiği araştırmayla annelerin ihtiyacı olan dinlenme ve rahatlamayı destelemek için ‘Mummy Me-Time’ kampanyasını başlatıyor.Araştırmaya göre, ülke genelindeki anneler kendilerine gündeortalama sadece 1 saat 9 dakika ayırıyor.

Fisher – Price’ingerçekleştirdiği araştırmaya Türkiye genelinden 1000 anne katıldı. ‘Me Time’ olarak dile yerleşen, kendine zaman ayırmanın konu alındığı araştırma;annelerin yaklaşık 10’undan 9’unun Covid-19 salgını sırasında ebeveynlik yapmanın daha yorgun hissettirdiğini ve dinlenmek için daha fazla zamana ihtiyaç duymalarına neden olduğunu ortaya koyarken,yüzde 51’inin pandemi stresindengecede ortalama 3 saat 25 dakika daha az uyuduğunu gösteriyor.

Annelerin ödülü “uyku”

Araştırmalara görebir ebeveynin bebek sahibi olduktan sonraki ilk yıl kaybettiği uyku saati 663.* Anneleri her zaman destekleyen Fisher – Price’in gerçekleştirdiği araştırmaya göre Türkiye’de 0-7 yaş arasında çocuk sahibi olan annelerinyüzde 90’ı,anne olduktan sonra uykuyu normal bir şey olarak değil bir ödül olarak görmeye başladıklarını kabul ediyor.Annelerin yüzde 45’i, pandemi sırasında kendi ihtiyaçlarının öncesinde ailelerine veya işlerine öncelik verdiklerini söylerken; ankete katılan tüm annelerin 10’undan dördü,pandemi baskılarının da sonucu olarakkendi sağlıklarına yeterince odaklanamadıklarını söylüyor.Kendilerine ayırdıkları zamanlarda ise anneler en çok sosyal medyada gezmeyi, çay/kahve içmeyi, müzik dinlemeyi, televizyon izlemeyi ve kitap okumayı tercih ediyor.

Araştırmanın bir diğer sonucu olarak,annelerin yüzde 83’ü, bu yıl alabilecekleri en büyük Anneler Günü hediyesinin dinlenmek ve rahatlamak olacağını dile getiriyor. Covid- 19 salgını sona erdiğinde ise annelerin yüzde 51’i arkadaşları veya partnerleri ile sinemaya gitmeyi,yüzde 44’ü arkadaşlarıyla dışarıda bir gece geçirmeyi hayal ederken,yüzde 38’i ise dışarıda çocuksuz bir akşam yemeği yemek istiyor.

https://www.healthline.com/health/parenting/new-parent-sleep-study

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

dünyasını

Çocukların yaptığı resimler iç dünyasını gösteriyor

Adeta çocuk resim yoluyla içinde bulunduğu dünyaya yönelik duygu ve düşüncelerini çizerek kâğıda yansıtmaktadır. Dolayısıyla resmin çocuğun iç dünyasını

Devamını oku...
1631602903 Ocuklara Sa L Kl  Beslenme Al  Kanl    Kazand Rma 4 303x178

Çocukların bozulan yeme alışkanlıklarını düzeltecek 9 öneri

Okulların açılmasıyla birlikte bir süredir kuralların dışına çıktığımız uyku, beslenme gibi sağlıklı yaşam alışkanlıklarını tekrar edindirme süreci başladı. Bu

Devamını oku...
1631169075 Shutterstock 527195317 1 303x178

Anne babalar dikkat! Nezle ya da grip olduysa!

Yazın kavurucu sıcaklarından sonbaharın serin ve yağışlı havasına geçtiğimiz bugünlerde okulların da açılıp kapalı ortamlarda zaman geçirilmesiyle üst solunum

Devamını oku...

Mobil Menü