Emzirmeyi kolaylaştıran ürünler

Anne
emzirmeyi kolaylaştıran ürünler

Doğumdan çıktığınız anda başlayan emzirme süreci ilk aylarda çeşitli nedenlerle anneyi zorlayabilir. İlk olarak neredeyse her annenin deneyimlediği meme ucu hassasiyeti bu zorluklardan biridir. Ya da memenin ucunun içe dönük olması veya küçük olması nedeniyle bebeğin kavrayamaması gibi nedenler de bu süreci zorlaştırabilir. Yeni anneler için emzirmeyi kolaylaştıran ürünleri bir araya getirdik.

Göğüs ucu kremi:

1
Lansinoh markası en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor.  Emzirmeden önce silinmesi gerekmez. %100 doğal & hipoalerjeniktir.

Doğal içeriğe sahip bir markadan edindiğiniz bir göğüs ucu kremi hassasiyet hissine oldukça iyi gelir. Her emzirmeden sonra düzenli kullanım sizi oldukça rahatlatacaktır. Bu kremlerden muhakkak edinmenizi tavsiye ederiz.

Koruyucu Gümüş Göğüs Kapakları:

Bu ürün özellikle ilk ayda hassasiyetin yoğun yaşanması nedeniyle tercih edilir. Sürtünme nedeniyle hassasiyet hissedilmesinin önüne geçtiği için memnuniyet oranı yüksek bir üründür. Kesinlikle lazım diyebileceğimiz bir ürün değil. Ancak araştırıp ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığına bakabilirsiniz.

Göğüs ucu çıkartıcı:

Eğer meme ucunuz düz veya içe dönük ise bebek memeyi kavramak da zorlanacaktır. Bu nedenle bu tarz ürünler size yardımcı olabilir. Kokusuz silikondan üretilen ve nazik bir çekiş sunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Emzirmeden önce kullanabilirsiniz.

Silikon meme ucu:

2
Philips Avent SCF15303 M Göğüs Ucu KoruyucuÇok ince kelebek şekline sahip olan koruyucu bebeğiniz ile cilt temasını sağlamanız için tasarlanmıştır. Özel şekli sayesinde bebeğin çene ve burun kısmının göğüsle temas etmesini sağlar.

Aşırı hassasiyet sonucu artık yaraya dönüşmüş meme uçlarında sağlıklı bir emzirme deneyimi için kullanabilir. Ayrıca diğer bir kullanım nedeni ise bebeklerin erken dönemlerinde görülen kavrama zorluklarını giderme konusunda yardımcı olmasıdır. İki farklı boyutu bulunan bu ürünü alırken kontrol etmeyi unutmayın.

Göğüs pedi:

İlk üç ay bu göğüs pedlerini yanınızda taşımayı unutmayın. Uzun süre bebeğinizi emzirmediyseniz süt memeden dışarı akmaya başlar. Bu hem sterilizasyon açısından hem de görüntü açısından sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle bir dönem çantanızda hem olması gereken ürünlerin başında yer alacaktır.

Emzirme sütyeni:

Kısa aralıklarla emzirmenin yapıldığı bu dönemde emzirme sütyeni ya da atleti oldukça işinizi kolaylaştıracak. Genellikle kolayca açılabilen klipsli modellere sahip olan bu ürünler nerede olursanız olun hem rahat etmenizi hem de konforlu bir şekilde bebeğinizi emzirmenizi sağlıyor. Birkaç tane edinmenizi tavsiye ederiz.  

Emzirme yastığı:

Acil ihtiyaç listesinde olmayan ancak emzirme sürecinde konforu artıran bir üründür. Ağırlığı kolunuzdan alırken bebeğin de rahat etmesini sağlayan bir yapıya sahip emzirme yastığını terletmeyen kumaş tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz. https://www.bebegimleyasam.com/guncel/emzirmede-bu-hatalara-dusmeyin/

1 Yorum Emzirmeyi kolaylaştıran ürünler

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

1663573257 Haber Go  Rselleri 303x178

Okullarda besin alerjisi ve astım riski

Alerjik hastalıklar okul çağındaki çocuklarda sıklıkla görülmektedir. Astım ve besin alerjisi bu hastalıklar içerisinde en sık rastlanan hastalıkları oluşturuyor.

Devamını oku...
1663516890 Grup Rafadan 303x178

Troya Kültür Yolu Festivali’nde çocuk kahkahaları

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Türkiye Kültür Yolu Festivalleri” kapsamında düzenlenen “Troya Kültür Yolu Festivali”nde çocuklar da birbirinden

Devamını oku...
Pritt

PRITT plastik içermeyen yeni ambalajında

Dünyanın ilk stick yapıştırıcı üreticisi Henkel, Pritt stick yapıştırıcılardan başlayarak tüketici yapıştırıcıları portföyünü plastik içermeyen yeni blister ambalajlarla global

Devamını oku...

Mobil Menü