Anneliğe adım adım; Havuzlu Han’dan ne aldım?

Bebek

Herkese merhaba. Bugünkü konumuz, bebek alışverişi. Ne kadar adım başı AVM olsa da ya da  internet üzerinden bir sürü seçeneğe ulaşma imkanınız İstanbul’da yaşayanların aklına bu süreçte ‘Acaba bir Eminönü’ne de gitsek mi?’ düşüncesi gelebilir. Hiçbir şey bulamazsam vakit geçirmiş olurum mantığıyla ben gittim. Bir şeyler de buldum açıkçası. Ufak tefek birkaç eksiği de Kadıköy’den tamamladım. Bu konuya geçmeden önce bu geziyi son zamanlarınıza bırakmamanızı naçizane tavsiye ediyorum.

 

 

Ben Eminönü gezimi havalar çok ısınmadan ve ağırlaşmadan yapmayı tercih ettim. Bakacağımız şeyler de belliydi. Ama buna rağmen günün sonunda çok yorulduğumu itiraf etmeliyim. Tabii ki adresimiz Havuzlu Han’dı. Gitmeden önce internetten şöyle bir bakmıştım. Birçok insan gitmeye hiç gerek yok diyordu aslında. Ama benim hem vaktim vardı hem de meraklıyım böyle şeylere. Benim kanaatimi sorarsanız fiyat olarak dışarıdan sadece biraz daha uygun. Çeşit olarak ise bilinen büyük markalara göre gerçekten çok daha fazla çeşit var. Ben mesela AVM’lerde gezinirken çok da bir şey beğenmemiştim. Havuzlu Han’da o tarz ürünlerin dışında farklı alternatifler de mevcuttu. Ben kendim için lohusa geceliği ve kızım için hastane çıkışı bakmaya gittim. O zaman neler aldım ve neleri beğendim hemen sizinle de paylaşıyorum.

 

Kendim için aldıklarım ve beğendiklerim

Dantelli, süslü, tüylü geceliklerden hoşlanan anne adaylarımız tabii ki bu tarzda çokça seçenekler mevcuttu. Ama benim hiç tarzım olmadığı için onlara bakmadım bile. Daha sade şeyler seçtim.

Ben bu pijamayı aldım. Üst kısmı emzirmeye de müsait. Fiyatı ise 300 TL.

 

Havuzlu Han’da maalesef beğendiğim geceliğin bedeni kalmadığı için  alamadım.

 

 

Bu geceliği de Kadıköy’den aldım. Bunun da fiyatı 300 TL.
Annemin yoğun ısrarları sonucunda bu pijama takımını da aldık. Bir bildiği vardır herhalde. 🙂 Bu da 100 TL.

 

 

Kızıma beğendiklerim ve aldıklarım

Çok güzel seçenekler vardı gerçekten. Arasında seçim yaparken zorlandık. 🙂

 

Biz kızımıza bu takımı seçtik. Fiyatı ise 150 TL.

 

 

Ayrıca orada kapı süsü, hediyelik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak mağazalar da bulunuyor. Ben kapı süsünü kendim yaparım diye düşünüyordum ama modelleri beğenince ve internetteki fiyatlara göre daha uygun olduğunu görünce karar değiştirdim. Bir saat içerisinde teslim ettiler. Benim içime sindi.

 

bebek alışverişi

 

Bu ürünlerin hepsine 110 TL ödedik.

 

 

Benim alışveriş maceram bu şekilde geçti. Siz nasıl yaptınız? Henüz alışverişini tamamlamamış anne adaylarına da fikir vermiş oluruz hem.

Yorum yazın:

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

UYKUSUZ ANNELERİN BEKLEDİĞİ KİTAP ÇIKT

Instagram üzerinden @irlandalianne hesabıyla yeni annelere uyku eğitimi konusunda destek olan, yüz binlerin takip ettiği Esra Teymur Şimşek’in beklenen

Devamını oku...

Çocuklarda en çok görülen göz hastalıkları

“Hiç fark etmedik, göz doktoruna gittiğimizde 3,5 derece gözlük verdi!”… Birçok anne babadan bu tür sözler duymak mümkün. Bazı

Devamını oku...

Anneliğe adım adım: Konumuz hamilelik kiloları

Merhaba ‘Sen artık iki kişisin, ye bir şey olmaz’cılar ve buna dünden razı olan anne adayları… Gerçekten ufak tefek

Devamını oku...

Mobil Menü